Deputāts Mamikins jautā – Eirokomisija atbild! Tēma: Konkurence dzelzceļa pārvadājumu pakalpojumos starp Latviju un Lietuvu

Deputāts Mamikins jautā – Eirokomisija atbild! Tēma: Konkurence dzelzceļa pārvadājumu pakalpojumos starp Latviju un Lietuvu

 

Andrejs Mamikins (S&D) uzdod jautājumu Komisijai.

Temats: Konkurence dzelzceļa pārvadājumu pakalpojumos starp Latviju un Lietuvu

2008. gada septembrī Lietuvas dzelzceļa uzņēmums AB Lietuvos geležinkeliai („LG”), pārtrauca dzelzceļa satiksmi maršrutā starp Buģeņiem (Bugeniai) Lietuvā un Latvijas robežu (Reņģes virzienā). Pēc tam tas pilnībā demontēja šo dzelzceļa līniju. Šim vandālismam, kas tika izdarīts svarīgā Eiropas dzelzceļa tīkla daļā, par aizbildinājumu norādīja vēlmi veikt remontdarbus. Taču tai vietā, likvidējot šo sliežu ceļu, LG likvidēja konkurenci Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīcā ražotā benzīna un dīzeļdegvielas pārvadājumiem pa dzelzceļu. Pēc astoņiem gadiem, 2016. gadā, sliežu ceļš joprojām vēl nav ticis atjaunots.

Vai Komisija ir informēta par to, ka Latvijas dzelzceļa uzņēmums „Latvijas dzelzceļš” 2016. gada 4. augustā publiski paziņoja, ka ir gatavs piedāvāt pakalpojumus šajā maršrutā, tiklīdz šī dzelzceļa līnija būs atjaunota?

Kāpēc Komisija nav neko darījusi, lai pieprasītu LG atjaunot sliežu ceļu, ko šis uzņēmums demontēja 2008. gadā? Kad patērētāji Lietuvā un Latvijā varēs gūt labumu no pārrobežu konkurences maršrutā Buģeņi- Reņģe?

Atbildi Komisijas vārdā sniedz ES konkurences komisāre Margarēta Vestagere

Komisija ir informēta, ka Latvijas dzelzceļa uzņēmuma “Latvijas dzelzceļš” nostāja ir tāda, ka tas var piedāvāt pakalpojumus maršrutā no Buģeņiem Lietuvā līdz Latvijas robežai (“sliežu ceļš”). Komisija izmeklē Lietuvas dzelzceļa uzņēmuma “AB Lietuvos geležinkeliai” (“LG”) veikto sliežu ceļa demontāžu. Komisijai ir bažas, ka, demontējot sliežu ceļu, LG, iespējams, ir ļaunprātīgi izmantojis savu dominējošo stāvokli kā dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs Lietuvā. Komisija analizē pierādījumus un lietas dalībnieku iesniegtos argumentus un publicēs savus secinājumus, tiklīdz izmeklēšana būs pabeigta.

Comments
Share
Office

Leave a reply