Andreja Mamikina nedēļas komentārs (19.03.2018 – 23.03.2018)

Andreja Mamikina nedēļas komentārs (19.03.2018 – 23.03.2018)

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības, ārpussistēmas partiju popularitātes pieaugums, migrācijas krīze – lūk slimības simptomi, ar kuru ir aplipinājusies Eiropas Savienība. Kaites nosaukums ir kopējo vērtību krīze.

Izdevīgums, kā tāds, ir nepietiekams arguments stabilas savienības izveidē. Nepieciešamas kopējas vērtības, kuras to stiprina. Šeit viss ir kā laulībā: ar abu laulāto budžetu apvienošanu vien ir par maz, lai ģimene būtu laimīga un ilglaicīga. Ir nepieciešama arī mīlestība, maigums, rūpes vienam par otru un dvēseļu radniecība. Laulība, kas balstītā kailā aprēķinā, ātri izjūk.

Formāli ES vērtības ir ierakstītas līgumā. Tās ir : cilvēktiesības, demokrātija un tiesiskums.Tomēr ES nav pat mehānisma, kurš kontrolētu cilvēktiesību ievērošanu. Uz papīra viss izskatās pareizi, bet kā ir dzīvē? ES nav pat mehānisma, kurš kontrolētu cilvēktiesību ievērošanu, mazākumtautību tiesības nodotas vietējo nacionāļu gādīgajās rokās. Polijas piemērs spilgti parāda, ka tiesu sistēmas pārkāpumu soda mehānisma arī faktiski nav. Gigantisks varas apjoms ir sakoncentrējies neievēlāmo administratoru rokās, bet solidaritāti dalībvalstu starpā ir nomainījis egoisms un alkatība.

Problēma nav Eiropas Savienības līgumā paustajās idejās, bet gan faktā, ka realitāte stipri atšķiras no teorijas.

Ļaudis ceļ nemieru, kad plaisa starp deklarētajām vērtībām un reālajiem darbiem iegūst baisas aprises. Kad viņi saprot, ka piedalās maskarādē, nevis ir patiesas demokrātijas daļa. Tautai rodas vēlēšanās pieaicināt brutālus anti-sistēmiskus nemierniekus. Turklāt vēlētāji nelolo ilūzijas, ka šie dumpinieki uzlabos situāciju. Par viņu virsuzdevumu kļūst ārišķīgo un falšo pelavu izdauzīšana, kas kļūst par vēlētāju īslaicīgu baudu.

Kamēr Eiropas Savienības vadība un dalībvalstu līderi turpinās izlikties, nevis rīkoties, kamēr pasludinātā vērtību sistēma netiks cienīta un ievērota, Eiropas Savienības korpusā turpinās parādīties arvien dziļākas plaisas. Trauksmes sirēnas kauc arvien skaļāk…

Comments
Share
Office