Andreja Mamikina nedēļas komentārs (20.11.2017 – 24.11.2017)

Andreja Mamikina nedēļas komentārs (20.11.2017 – 24.11.2017)
  • Eiroparlamentā aizvadīta vēl viena darba nedēļa, bet Latvijas Saeima ir apstiprinājusi 2018. gada budžetu, kurā plānotie ienākumi ir 8 miljardi 750 miljoni eiro. No tiem 1 miljards 215 miljoni ir “finansiālā palīdzība, kas tiek saņemta no ārpuses”. Ja atņemam summu, kuru Latvija regulāri iemaksā Eiropas Savienības budžetā, sanāk, ka mūsu valsts katru gadu saņem gandrīz miljardu no citu dalībvalstu nodokļu maksātājiem. Latvijas ekonomika būtībā tiek vilkta ar buksiera trosēm, bet valdošie labējie politiķi pasludina par savu veiksmi visu to, kas tiek darīts par svešu naudu. Problēma ir faktā, ka pēc 2021. gada finanšu palīdzība var tikt ievērojami samazināta, un tad Latvijas ekonomikai nāksies iztikt tikai ar saviem ienākumiem.

  • Eiropas Komisija pasludināja par Eiropas kopējā sociālā atbalsta mehānisma izveidi. Tas ir manas – Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses – politiskās grupas lolojums. Līdz šim Eiropas Savienība atgādināja būtni, kurai viena roka ir stipra un trenēta, bet otra – vārga un sakaltusi. Stiprā – ir kopējais tirgus, bet vājā roka ir kopējā sociālā politika. Tas brīdis ir klāt! Distrofiskajai rociņai beidzot ir pievērsuši uzmanību, kā arī pasludinājuši tās attīstību par prioritāti. Ja šī joma netiktu sakārtota, Eiropas Savienību varētu sagaidīt Latvijas liktenis: kā zināms, mūsu valsts ir zaudējusi teju 40% iedzīvotāju. Ļaudis bēg no ES valstīm ar zemu sociālās aizsardzības līmeni uz valstīm, kur šī joma ir attīstīta. Galu galā vienas valstis kļūst pārapdzīvotas, kamēr citas pakāpeniski pārvēršas tuksnesī.

Kopējās sociālās politikas mērķi: vienādu iespēju radīšana darba tirgū, godīgi apstākļi darba vietā, sociālā aizsardzība. Jaunais mehānisms tiks realizēts caur Eiropas likumdošanu, tādējādi nacionālās valdības nevarēs to ignorēt, kā arī tas tiks finansēts caur sociālajām programmām, no eirofondiem. Šobrīd var prognozēt, ka labējās valdības darīs visu iespējamo, lai šo ideju bloķētu, taču mēs, kā jaunās ES sociālās prioritātes iniciatori, cīnīsimies par tās piepildīšanu ar konkrētu saturu. Tādu saturu, kas ļaus uzlabot arī Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Comments
Share
Office