Andreja Mamikina nedēļas komentārs (22.01.2018 – 26.01.2018)

Andreja Mamikina nedēļas komentārs (22.01.2018 – 26.01.2018)

Latvijas Ministru kabineta forsētā mazākumtautību skolu pāreja uz apmācību latviešu valodā ir izkristalizējusi 3 punktus:

  1. Ir izrādīta necieņa un nicinājums pret vecākiem un skolēniem, jo vairākums neatbalsta izglītības reformu.
  2. Ministri nerīkojas mūsu bērnu intresēs. Viņi risina savus politiskos rūpalus uz mūsu bērnu rēķina.
  3. Nākamais solis būs mazākumtautību skolu slēgšana.

Mūsu klusēšana nozīmēs to, ka esam samierinājušies ar ierādīto vietu pie samazgu spaiņa, pieņemot to, ka esam nevis cilvēki, bet gan funkcija, kurai ir klusējot jāmaksā nodokļi un jāpacieš viņu izlēcieni.

Kāpēc viņi ir iedomājušies, ka drīkst ignorēt Latvijas iedzīvotāju viedokli un veikt eksperimentus ar mūsu bērniem? Kas viņi tādi ir? Garīgas autoritātes? Gudrākie prāti? Godīgākie pilsoņi? Viņi ir vien namu pārvaldnieki, kas dzīvo par mūsu naudu un ieņem amatu tāpēc, lai pildītu nodokļu maksātāju izvirzītos pienākumus.

Viņu bezkaunība nezina robežu, jo esam viņiem atļāvuši tādiem būt. Masveida mazākumtautību skolu atbalsta akcijas 2000-jos gados uz 15 gadiem nolika vietā valdošos un neļāva viņiem veikt nākamo soli. Vājā Latvijas krievu politiskā pārstāvība šodien ir rosinājusi valdošos rīkoties atkārtoti.

Tagad izglītības reformas likumprojekts nokļūs Saeimā. Tikai no mūsu aktivitātes būs atkarīgs vai nosargāsim mūsu skolas. Es aicinu jūs nevis kunkstēt sociālajos tīklos, bet aktīvi piedalīties mazākumtautību skolu atbalsta pasākumos. Sekojiet mūsu sludinājumiem un nestāviet malā! Kopā mēs esam spēks!

Comments
Share
Office