Andreja Mamikina nedēļas komentārs (29.01.2018 – 02.02.2018)

Andreja Mamikina nedēļas komentārs (29.01.2018 – 02.02.2018)

Jaunais migrācijas politikas projekts, kurš paredz jaunu bēgļu pārdales mehānismu ES valstu starpā, ir nonācis strupceļā. Eiropas draugu pulkā trūkst saliedētības. Bulgārijas prezidentūra nesteidzas iekļaut šo jautājumu Eiropas Padomes dienas kārtībā, jo to neatbalsta vairākas Austrumeiropas valstis. Pēc pusgada prezidējošo Bulgāriju nomainīs Austrija, kur pēdējo vēlēšanu rezultātā pie varas ir nākuši galēji labējie. Viņi pat vēlas domāt par bēgļu pārdali Eiropas Savienībā, kur nu vēl laist tos iekšā.

Kā Eiropas līderi risina bēgļu krīzes jautājumu, labi ilustrē Lībijas piemērs. Tur valdība kontrolē vien 15% savas valsts teritorijas, tāpēc Eiropas valdībai nākas vienoties ar teroristu grupējumu lauka komandieriem. Šiem kungiem ar bēgļiem saruna parasti ir īsa: viņi apšauda tos ar ložmetējiem, kad migranti mēģina izkļūt neitrālajos ūdeņos, lai dotos Eiropas virzienā. Eiropas līderi apmierināti, arī lauka komandieriem labi. Desmitiem tūkstošu bēļu no Āfrikas valstīm, nenokļuvuši Eiropā, mitinās Lībijas speciālajas apmetnēs. ANO pārstāvis, kurš uzstājās Eiroparlamenta deputātu priekšā, atklāja, ka 30 gadu ilgās karjeras laikā ir daudz redzējis, bet baraka ar 1400 bēgļiem, kur ir vien 4 tualetes, pat viņam ir bijusi atklāsme. Tādos, lopiem atbilstošos, apstākļos ļaudis dzīvo gadiem ilgi.

Savādi, vai ne? Eiropas Savienībai patīk darboties cilvēktiesību jomā visā pasaulē. Sanāk, ka vajātos un nomāktos vieglāk ir mīlēt pa gabalu. Galvenais, lai viņi neiekļūst Eiropā! Lai tas nenotiktu, ir jāuztic rūpes par sērdieņiem islāma grupējumu cilvēktiesību ekspertiem. Tikmēr paši var liegi stāvēt Vidusjūras krastā un, lauzot rokas, liet asaras: “Kur? Kur gan ir tie nelaimīgie? Mēs viņiem palīdzētu, ja vien viņi līdz mums atpeldētu.” Bēgļi nepeld, bet gatavība palīdzēt izskatās ļoti godprātīgi.

Te gan nāk prātā anekdote: vai nu noņem krustiņu, vai uzvelc bikses. Ja gribat palīdzēt, tad palīdziet! Ja nē, tad netēlojiet Holandes sieru, ja tādi neesat.

Comments
Share
Office