Andreja Mamikina nedēļas notikumu apskats (06.11.2017 – 10.11.2017)

Andreja Mamikina nedēļas notikumu apskats (06.11.2017 – 10.11.2017)
  • Par vienu no centrālajām šīs nedēļas tēmām kļuva nodokļu oāzes. Kā liecina atsevišķi avoti, duļkainajās nodokļu oāzēs ir paslēpti 10 triljoni dolāru. Aiz ofšoru īpašnieku identitātes bieži slēpjas tie, kas izvairās no nodokļu maksāšanas, atmazgā noziedzīgā veidā iegūtus līdzekļus vai arī tās kalpo par aizsegu kukuļus legalizējošiem politiķiem un ierēdņiem. Tā veidojas 2 finanšu apgrozījuma loki: viens – vienkāršajiem iedzīvotājiem, otrs – bagātajai elitei. Eiropas Parlaments pieprasa no ofšoru kompānijām un trastiem atklāt informāciju par īstenajiem īpašniekiem. Tā ir mūsu Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas nostāja. Netīriem rūpaliem nepatīk gaisma un gaiss. Tieši tāpēc visas sabiedrības interesēs ir ieslēgt gaismu un izvēdināt.
  • Eiropas Parlaments nobalsoja par likumdošanas pasākumu izstrādi. Tie pasargās žurnālistus un personas, kas informē par noziedzīgām nodokļu mahinācijām un naudas atmazgāšanu. Šodien notiek īsts karš. Pagājušajā mēnesī, klusajā Maltā, sprādzienā gāja bojā žurnāliste Dafne Karuana Galicia, viņa mēģināja izsekot naudas plūsmai caur ofšoriem. Turklāt civilizētajā Eiropā vairāki cilvēki, kas atklāja žurnālistiem informāciju par atsevišķu Eiropas banku finanšu mahinācijām, saņēmuši… cietumsodu.
  • Noslēgumā pārcelsimies no Eiropas Parlamenta uz Latviju. Labējās partijas Latvijā ir pie varas jau ceturtdaļgadsimtu. Tuvojoties gadu mijai un atzīmējot šo jubileju, sāksim rezumēt viņu paveikto. Kopš 1998. gada skolēnu skaits Latvijas skolās sarucis no 350 000 līdz 200 000. Zemās dzimstības un iedzīvotāju masveida aizbraukšanas dēļ, bērnu skaits samazinājies par 40%. Tas ir zemo algu, sliktās sociālās sistēmas un nepārliecinātības par rītdienu rezultāts. Valdošie nacionālisti un patrioti! Jūsu realizētā valsts pārvēršana tuksnesī ir patiesi iespaidojoša.
Comments
Share
Office