Andrejs Mamikins viesojas Kirgīzijas galvaspilsētā

Andrejs Mamikins viesojas Kirgīzijas galvaspilsētā

No 20. līdz 22. februārim Eiroparlamenta deputāts Andrejs Mamikins atradās vizītē Kirgizstānas galvaspilsētā Biškeka. Brauciens uz Centrālāzijas valsti notika ES–Kirgizstānas sadarbības komitejas kārtējās parlamentārās sēdes ietvaros.

Vizītes laikā Eiroparlamenta delegācijas komiteja, kuras biedri ir Andrejs Mamikins, Iveta Grigule (ALDE, Latvija), Tatjana Ždanoka (Greens, Latvija), Ulrike Millere (ALDE, Vācija) un Helga Stīvens (ECR, Beļģija), satikās ar Kirgizstānas prezidentu Almazbeku Atambajevu, Kirgizstānas Žogorka Keneš (parlamenta) spīkeru Činibaju Tursunbekovu, veselības aizsardzības ministru Talantbeku Batiralijevu, kā arī ar Izglītības ministrijas pārstāvjiem un parlamenta deputātiem.

Andrejs Mamikins: “Attiecības ar Kirgīziju Eiropas Savienībai ir īpašas. Pirms 5 gadiem valsts ir nostājusies uz demokratizācijas un reformu ceļa; šodien Kirgizstāna demonstrē piederību patiesām Eiropas vērtībām. Piemēram, cīņā ar korupciju, valsts demonstrē panākumus, tiek uzrādīts budžeta ieņēmumu daļas trīskāršs pieaugums pēdējo divu gadu laikā. Tas ir uzmanības vērts piemērs arī pārējām valstīm!”

ES-Kirgizstānas komitejas sēdes izskaņā parakstīts kopīgs komunikē.

Comments
Share
Office

Leave a reply