Andrejs Mamikins: “CETA Latvijai nav vajadzīgs”

Andrejs Mamikins: “CETA Latvijai nav vajadzīgs”

Šodien, 15. februārī, Eiropas Parlamentā sākusies balsošana par ES – Kanādas tirdzniecības līgumu (CETA). Protestējot pret nolīguma ratificēšanu, pie Eiroparlamenta ēkas Strasbūrā sapulcējušies simtiem cilvēku. Protestējošos izgāja atbalstīt Latvijas eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins.

Deputātiem, lai tiktu iekšā Parlamenta ēkā, kur notiek balsošana, ir burtiski jākāpj pāri guļošiem cilvēkiem, ziņo savā Facebook vietnē Andrejs Mamikins.

Kā tika ziņots iepriekš Latvijas eiroparlamentārietis balsos pret CETA.

Andrejs Mamikins: “Visas Kanādas tirgus ir mazāks par Polijas tirgu. Atverot brīvās tirdzniecības režīmu, mēs, eiropieši, saņemam mazo Kanādas tirgu, bet pretī atdodam pusmiljardu lielo Eiropas Savienības tirgu. Tas nav līdzvērtīgs darījums! Turklāt tiek atcelti 99 % nodokļu kanādiešu preču ievešanai Eiropā.

Kanāda ir trešais lielākais ģenētiski modificēto organismu ražotājs. Nesen Latvijas Republikas Saeima nobalsoja par to, lai Latvijā nebūtu ĢMO, jo tādas tiesības šajā jautājumā nacionālajiem parlamentiem piešķīra Eiropas Parlaments, kad pērn nobalsoja par ĢMO ziņojumu: katra ES dalībvalsts pati ir tiesīga izlemt – vai laist savā tirgū ĢMO, vai nē.

Pēc CETA brīvās tirdzniecības līguma stāšanās spēkā, ES dalībvalstis nevarēs ierobežot Kanādas preču iekļūšanu savā teritorijā. Ja kāda valsts tomēr mēģinās aizliegt, tad jebkurš Kanādas uzņēmējs varēs vērsties tiesā ar lūgumu kompensēt zaudējumus. Tā nebūs vienkārši Latvijas vai Kanādas tiesa, tā būs speciāla tiesas instance, kuru izveidos ES kopā ar Kanādu; tur notiks strīdu izskatīšana saskaņā ar CETA nolīgumu. Lai gan abas puses noraidīja priekšlikumu par šķīrējtiesu, jaunā tiesas instance nestrādās pēc valsts tiesas parauga. Jaunajā instancē būs tādi kā tiesneši, kurus ievēlēs Eiropas Savienība (neesmu pārliecināts, ka tur būs kāds tiesnesis, piemēram, no Latvijas vai, ka citu valstu tiesneši domās par Latvijas vai tās ražotāju, eksportētāju utml. interesēm).

Konkurencē ar kanādiešiem sagaidāms masveidīgs Latvijas zemnieku saimniecību bankrots, turklāt Latvijas nodokļu maksātājiem nāksies maksāt milzīgas kompensācijas kanādiešu uzņēmējiem, ja viņu preces netiks ielaistas valsts tirgū, vai tiks ierobežota kādas preces tirdzniecība.

CETA ziņotājs Artis Pabriks (Eiropas Tautas partijas (Kristīgie demokrāti) grupa), pēc viesošanās Kanādā, klaji lobē kanādiešus, aizmirstot un nododot Latvijas intereses.

Līdzīgs viedoklis ir arī lielajām valstīm: Francijai, Portugālei, Itālijai. Pret CETA kategoriski iestājas arī Eiroparlamenta “zaļie”, galējie kreisie, labējie un, protams, eiroskeptiķi. Mūsu S&D grupas viedoklis vakar vakarā dalījās: 60 % par CETA, 40 % pret.

Šodien es balsošu pret CETA kopā ar Beļģijas, Francijas, Čehijas, Īrijas un citu valstu sociālistiem.”

Comments
Share
Office

Leave a reply