Andrejs Mamikins iestājas pret sadārdzināto jaunās Eiroparlamenta ēkas būvniecību

Andrejs Mamikins iestājas pret sadārdzināto jaunās Eiroparlamenta ēkas būvniecību

Pagājušajā nedēļā Eiropas Parlamenta vadība apsprieda Eiroparlamenta ēkas Briselē globālo pārbūves projektu, kurš paredz nojaukt veco ēku, kurā notiek plenārsēdes, un celt tās vietā jaunu.  Parlamenta administrācija pamatoja radikālo rīcību ar vecās ēkas slikto stāvokli, jo plenārsēžu zālē ir notikusi jumta iebrukšana.

Latvijas eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins pieprasīja EP vadības paskaidrojumus sakarā ar Parlamenta vecās ēkas nojaukšanas un jaunās ēkas būvniecības izmaksām.

Vēstulē EP prezidentam Antonio Tajāni A. Mamikins pieprasa paskaidrojumus sakarā ar izziņoto jaunās ēkas prognozētajām izmaksām, kuru summa sastāda 430 miljonus eiro, turpretī vecās ēkas būvniecība, kas notika 1993. gadā, izmaksāja 1 miljardu eiro.

Pēc eiroparlamentārieša domām, inflācija 25 gadu laikā ir palielinājusi celtniecības darbu izmaksas, un tā kā jaunā ēka būs lielāka par veco, reālie izcenojumi būs lielāki par ieplānotajiem.

Andrejs Mamikins: “Esmu kategoriski pret tāda veida avantūrām. Jau tagad ir skaidrs, ka izmaksas būs lielākas! Parlamentam nav jātērē tik milzīga summa savam komfortam un jauniem restorāniem. Anonsētā summa ir lielāka, nekā Latvija šogad tērē visai izglītības sistēmai kopā. Ēka nav vienreizējās lietošanas plastmasas glāze, kuru pēc lietošanas var nedomājot izmest!”

Tā kā ēka atrodas bēdīgā stāvoklī pēc salīdzinoši neilgas ekspluatācijas, eirodeputāts lūdz atrast atbildīgos un saukt tos pie atbildības.

A. Mamikins ir pārliecināts, ka “katrai kļūdai ir vārds un uzvārds. Ēkā, kura ir izmaksājusi miljardu, nav jāiebrūk jumtam!”

Comments
Share
Office