Andrejs Mamikins telekanāla RTR raidījumā “Vakars ar Vladimiru Solovjovu”

Andrejs Mamikins telekanāla RTR raidījumā “Vakars ar Vladimiru Solovjovu”

25. septembrī Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins viesojās telekanāla RTR raidījumā “Vakars ar Vladimiru Solovjovu”. Viena no apspriestajām tēmām tika veltītā Beļģijas pilsētā Zēdelgemā atklātajam SS leģionāriem veltītajam piemineklim.

Andrejs Mamikins: “50 tūkstošus ziedoja vietējā pašvaldība, bet otrus 50 daļēji sedza ziedotāji un Latvijas Republikas budžeta līdzekļi, konkrētāk Okupācijas muzejs, kuru dotē Kultūras ministrija. Es izpētīju dziļāk, palasīju beļģu presi un uzmeklēju brīvprātīgo ziedotāju vārdus. Starp tiem Artis Pabriks – bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs, tagad latviešu liberālās kustības premjera kandidāts. Viņš ir arī Eiroparlamenta deputāts. Inese Birzniece – Amerikas latviete, Latvijas iedzīvotāju sadalīšanas pilsoņos un nepilsoņos autore 90-to gadu sākumā. Jānis Kažociņš – Apvienotās Karalistes Bruņoto spēku brigādes ģenerālis, vadīja 2000. gadu sākumā mūsu VDK, kuru Latvijā liriski dēvē par “Satversmes aizsardzības biroju” un organizācija “Daugavas Vanagi”. Ap viņiem sapulcējās pēc Otrā Pasaules kara SS veterāni, ne tikai piespiedu kārtā mobilizētie, bet arī brīvprātīgie.

Vispār tas ir šokējoši, jo, strādājot Eiropas Parlamentā, Beļģiju biju pieradis redzēt kā paraugu cīņā pret nacismu. Esmu ticies ar Beļģijas armijas kareivjiem, veterāniem. Redzēju svinīgas ceremonijas, kuras vadīja Beļģijas karalis, biju liecinieks tam, cik lielā mērā viņi godā Pirmā un Otrā Pasaules kara piemiņu. Lūk, šis piemineklis ir sākums, runājot diplomātiskā valodā, ļoti nelāgai tendencei. Ļoti nelāgai tendencei…”

Comments
Share
Office