Ar šo brīdi modē būs likmes uz saviem spēkiem

Ar šo brīdi modē būs likmes uz saviem spēkiem

Ir oficiāli stājies amatā ASV 45. prezidents. Savā inaugurācijas runā viņš apsolīja atdot varu atpakaļ amerikāņu tautai.

Baltā nama oficiālajā mājaslapā publicēta Donalda Trampa administrācijas programma. Galvenās tēzes: jaunu darba vietu radīšana, tirgus partnerattiecību  atkārtota izskatīšana un valsts aizsardzības spēku stiprināšana. 

Baltais nams sola atcelt enerģētikas industrijas “apgrūtinošos regulējumus”, tādā veidā tiks sniegta palīdzība amerikāņu strādniekiem un 7 gadu laikā tiks paaugstinātas  algas kopumā par 30 miljardiem dolāru. Vēl jaunā administrācija uzstādījusi par mērķi izmantot ASV teritorijā esošās “enerģijas rezerves un sasniegt enerģētisko neatkarību no Naftas eksportētāju valstu organizācijas (OPEC) un tām nācijām, kas ir naidīgas ASV interesēm.”

Tramps pasludinājis “drosmīgu jaunu darba vietu radīšanas plānu 25 miljoniem amerikāņu turpmākajā desmitgadē un atgriešanos pie 4% ekonomiskās izaugsmes  rādītāja ik gadu.” Plāna īstenošana sāksies ar nodokļu reformu.

Par galveno ASV ārpolitikas  prioritāti kļūs uzvara pār “Daesh” (Islāma valsti) un citiem teroristiskiem grupējumiem. Vēl jaunā ASV vadība plāno “atjaunot Amerikas bruņotos spēkus” un attīstīt diplomātiju. 

Programmā ir ziņots par ASV izstāšanos no Trans-Klusā okeāna partnerības un vēlmi atkārtoti izskatīt Ziemeļamerikas brīvās tirdzniecības vienošanos. Turklāt ASV plāno vērst pastiprinātu uzmanību kibernoziegumiem, kā arī plānots veidot norobežojumu uz ASV un Meksikas robežas, lai apturētu nelegālo migrāciju. 

Latvijas eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins: “Pēc daudziem globalizācijas gadiem mēs varam vērot krasu pagriezienu pretējā virzienā. Ir kļuvis acīmredzams, ka lielākā daļa tautas tā arī nespēja turēties līdzi globālistu projektu uzvaras skrējienam. Šodien pasaule oficiāli uzsāk jaunu posmu. Tas būs laiks, kad valstis ievēros tikai un vienīgi savas intereses, turpretī globalizācijas projektu, tādu kā Eiropas Savienība, attīstība tiks atlikta. Modē būs likmju veikšana tikai uz saviem spēkiem: protekcionisms, migrācijas ierobežošana, militārā spēka un speciālo dienestu stiprināšana. Minēto izmaiņu iemesls nav Donalds Tramps! Jaunais ASV prezidents ir viens no sabiedrības neapmierinātības spilgtiem simboliem. Galvenais pārmaiņu iemesls ir konkrētu ideju trūkums, globalizācijas līderu nespēja izskaidrot savu projektu jēgu sabiedrībai un šauras personu grupas globālisma “privatizācija”, ko viņi ir izmantojuši vien savas bagātības vairošanai.

Comments
Share
Office

Leave a reply