Delfi: A.Mamikins: ES likteni var izlemt saulaina diena

Delfi: A.Mamikins: ES likteni var izlemt saulaina diena

Pētījumu centra PEW vadītājs Brūss Stoks Eiropas Parlametna Ārlietu komitejas sēdes laikā prezentēja pētījumu par valdošo noskaņojumu Eiropas iedzīvotāju vidū un iespējamo Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Svarīgi ir tas, ka Brexit atbalstītāju un pretinieku rindās pastāv strikts vecuma iedalījums.

image1

Kā var redzēt tabulā, 50+ vecuma grupā 73% respondentu uzskata, ka daļa pilnvaru ir jāatņem Briselei un jādeleģē nacionālajām valstīm. Tādam viedoklim piekrīt 51% jauno cilvēku vecumā no 18 līdz 34  gadiem. Apgalvojumam, ka Lielbritānijai būtu jānodarbojas ar savām problēmām, bet pārējām ES valstīm – ar savējām, piekrīt 59% vecākā gada gājuma cilvēku un tikai 42% jaunāko respondentu.

Tāda pati viedokļu dažādība vērojama arī citu valstu respondentu starpā.

Tabula, kurā apkopots Eiropas Savienību atbalstošais iedzīvotāju daudzums atsevisķās dalībvalstīs:

image2

Kā uzskatāmi demonstrē skaitļi, aktīvāki vēlēšanās ir vecākā gada gājuma cilvēki. Jaunieši ir pasīvāki, pat saulains laiks referenduma dienā var mazināt jauno cilvēku vēlēšanos piedalīties politiskajā dzīvē. Ja ES lojālie angļu jaunieši neieradīsies vēlēšanu iecirkņos, Lielbritānijas izstāšanās no savienības var kļūt par realitāti un nostādīt ES uz izdzīvošanas sliekšņa.

Vēl viens ietekmīgs faktors ir uzrunājošā un dzīvīgā “iziešanai no ES” veltītā kampaņa. Tai pilnīgs pretstats ir uzvalkos un kaklasaitēs iespīlētie stīvie kungi, kas iestājās “par palikšanu ES”. Arī pārbiedoto kungu sausais runas stils diez vai spēj iedvesmot jaunos.

Angļu kundzītes ar monokļiem, kas vēl atceras Lielbritānijas varenību un ir neapmierinātas ar migrantu pieplūdumu, nekādā ziņā nepalaidīs garām iespēju paust savu attieksmi pie vēlēšanu urnām! izskatās, ka vecākās paaudzes balsojums būs noteicošais.

Comments
Share
Office

Leave a reply