Drošības policijas priekšnieks nav apgalvojis, ka Andreja Mamikina vizīti Sīrijā bija noorganizējusi Krievija

Drošības policijas priekšnieks nav apgalvojis, ka Andreja Mamikina vizīti Sīrijā bija noorganizējusi Krievija

Latvijas Drošības policija atteikusies atsaukt 2017. gada 14. martā Latvijas Televīzijas ēterā izskanējušos Drošības policijas priekšnieka Normunda Mežvieta vārdus par to, ka šā gada 10. – 12. martā notikusī  Latvijas eiroparlamentārieša Andreja Mamikina vizīte Sīrijā: “ir pasākums, kuru noorganizējusi Krievija, lai faktiski paustu atbalstu Sīrijas pozīcijai.”

Andrejs Mamikins  nosūtīja vēstuli DP, informējot DP priekšnieku, ka vizīti Sīrijā organizēja Sīrijas puse, tostarp ANO mītnes pārstāvji un Sarkanā Pusmēness pārstāvji Sīrijā, savukārt ar ceļu un naktsmītni saistītos izdevumus sedza paši EP deputāti; to apstiprina arī atbilstoši dokumenti. Vēstulē Drošības policijai, eiroparlamentārietis pieprasīja atsaukt publisko DP priekšnieka apgalvojumu, kā neatbilstošu patiesībai.

Atbildes vēstulē, kas tika saņemta  piektdien A. Mamikina Eiropas Parlamenta birojā, rakstīts, ka N. Mežvieta vārdi bija nevis apgalvojums, bet gan vērtējums.

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins paudis izbrīnu par tādu atbildi: “Kā esmu sapratis no vēstules, nav nekādu pierādījumu tam, ka manu vizīti ir organizējusi Krievija. Tagad sācies mēģinājums izgrozīties no DP puses, tāpēc apgalvojums nu ir kļuvis par vērtējumu. Citiem vārdiem runājot: kompetentas valsts iestādes vadītājs nevis izdara apgalvojumu uz viņa rīcībā esošas patiesas informācijas pamata, bet gan nodarbojas ar vērtējuma paušanu.  Turklāt pauž ne tikai vērtējumu, bet, kā teikts vēstulē, ar “notikuma pasniegšanas vērtējumu”. Pēc šī formulējuma manas smadzenes “pārkarsa”. Tas nozīmē, ka Mežvieta kungs kaut ko izlasījis plašsaziņas līdzekļos un intervijā padalījies ar izlasītā vērtējumu. Kā zināms, ar sava personīgā viedokļa vai lasītā, dzirdētā un redzētā iespaidu izplatīšanu nodarbojas atsevišķas omītes pagalmos uz soliņiem. No valsts ierēdņa gribētos dzirdēt vai nu apgalvojumus, kas balstīti patiesos pierādījumos, vai arī korektu klusēšanu.

Comments
Share
Office