“Ēdiet, Šura, ēdiet”. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

“Ēdiet, Šura, ēdiet”. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Eiropas Parlamentā beidzies atvaļinājumu laiks, bet Rīgā no katra garām braucoša autobusa pretī raugās stīvā smaidā savilktās bijušo “Vienotības” un, šo pasauli pametušās, Zatlera “Reformu partijas” ministru un ierēdņu sejas. Viņi atkal ir kandidāti; šoreiz – “Saskaņas”.

Pag’, minētie ministri bija labējo partiju ministri, bet “Saskaņa” ir… kreisais politiskais spēks.

Plakāti ar sejām izraisa apziņā disonansi, kuru padziļina lozungs “Atbalsti pārmaiņas!”. Rodas loģisks jautājums: kas ir traucējis ilggadējiem ministriem un ierēdņiem īstenot šīs pašas pārmaiņas? Drīzāk uzprasās viņu apņemšanās novest iesākto līdz galam. Acīmredzot iesāktais un neīstenotais nav ne tikai izpelnījies uzmanību, bet pat varētu saniknot vēlētājus, jo palietotie ministri un ierēdņi aktīvi tēlo tikko Latvijas politiskajā telpā ienākušus debitantus ar svaigām idejām.

Tādas pretrunas neiztur kritiku, tāpēc dabiskāks šķiet pavisam cits lozunga skaidrojums. Iespējams, lietošanā pabijušie ministri un ierēdņi grib mums pateikt, ka ir pienācis pārmaiņu laiks viņiem pašiem?! Lūk, tas ir jau tuvāk patiesībai, jo daži no viņiem maina jau ceturto partiju, un tagad, spriežot pēc visa, pienācis laiks pārveidoties atkal: no labā uz krieso, no mazākumtautības nīstošo pret līdzjūtīgo. Turklāt par savām gaitām viņi mūs atklāti informē. Palietotos ministrus un ierēdņus pievāca, apsildīja, pieķemmēja, pareklamēja un atkal ielika ministru kandidātu sarakstos. Jāteic, ka ļoti ekoloģiska pieeja; patiešām, – nu, nemetīsi taču viņus ārā. Ja tā padomā, zeķes arī var nemazgāt: labās kājas pāri uzvilkt kreisajai, un darīts! Bet ir viena problēmiņa… smārdu grūti noslēpt.

Reklāmas iespaidīgais apjoms pilsētas ielās liecina, ka sponsori ir dāsni atbalstījuši zeķu nomainīšanas aktivitātes. Parasti lieli atbalstītāji vienkārši tāpat dālderus nebārsta. Ostaps Benders “Zelta teļā” teica Šuram Balaganovam: Ēdiet, Šura, ēdiet! Bet par katru jums iebaroto vitamīnu, es pieprasīšu daudz nelielu pakalpojumu”. Partijas pašas naudu nepelna, tāpēc pastāv iespēja, ka atstrādāt nāksies nodokļu maksātājiem.

Tieši tāpēc aicinu jūs balsot par “Latvijas Krievu savienību”. Mūsu rindās nav bijušo nacionāļu partijas ministru, bet mums ir sava principiāla nostāja. Savas sejas par sponsoru naudu mēs neizkarināsim ielās, jo paļaujamies uz jūsu atbalstu. Mēs būsim jūsu pārstāvji Latvijas Saeimā.

Comments
Share
Office