Eirodeputāti veicinās bioloģisko pesticīdu ieviešanu

Eirodeputāti veicinās bioloģisko pesticīdu ieviešanu

Šī mašīna apmiglo rapšus ar pesticīdiem. Kaut gan ķimikālijas ātri un efektīvi uzlabo augu augšanu, tās ir ļoti bīstamas veselībai. Šis franču lauksaimnieks sirgst ar vēzi, jo viņa fermā ir izmantoti pesticīdi.

Pesticīdi ir atrodami visos augļos un dārzeņos, un dažās preses publikācijās tiek apgalvots, ka pat bērnu autiņos.

Eirodeputāti vēlas tā vietā veicināt bioloģisko pesticīdu izmantošanu. Mēs pārāk daudz izmantojam parastos pesticīdus, kuras ir ķimikālijas, kas vairumā gadījumu ir bīstami, jo paredzēti dzīvo organismu nogalināšanai. Turklāt tie nodara kaitējumu arī mūsu veselībai. Šobrīd oficiāli sertificēti ir tikai septiņi biopesticīdi. Bet apstiprinājuma iegūšana ES tirgū ir ilgstošs process, un biopesticīdu sertifikācija bieži tiek atteikta, jo tie nav tik efektīvi kā to ķīmiskie ekvivalenti. Eirodeputāti vēlas vienkāršot un paātrināt apstiprināšanas procesu. Mēs runājam par organismiem, vīrusiem, baktērijām, nematodēm, kurām jāiziet apstiprināšanas process, un tas ir ne vien ļoti garš, bet arī ļoti dārgs.

Daži lauksaimnieki jau pievērsušies alternatīvām metodēm, neizmantojot pesticīdus, bet tas prasa vairāk laika un darba, tāpēc biopesticīdi varētu būt risinājums.

Comments
Share
Office

Leave a reply