Pienācis laiks Eiropā ieviest vienotus sociālos standartus

Pienācis laiks Eiropā ieviest vienotus sociālos standartus

Latvijas eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins (EP Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa, S&D) aicina Eiropas Savienības vadību ieviest vienotus sociālos standartus.

Ceturtdien, 19. janvārī Eiropas Parlaments izskatīs ziņojumu “Eiropas sociālo tiesību balsts” (European pillar of social rights) par ES sociālās politikas prioritātēm. Dokuments, kurš ticis sagatavots pēc Eiropas Parlamenta iniciatīvas, aicina Eirokomisiju un dalībvalstis veikt reformu ciklu sociālajā sfērā, piemēram, paaugstināt minimālo algu līdz 60% no vidējā algu mediāna valstī (Latvijas gadījumā, kur 2015. gadā vidējā alga līdz nodokļu nomaksai bija 818 eiro, saskaņā ar Eiroparlamenta piedāvāto modeli, minimālajai algai būtu jābūt 490 eiro).

“Apsveicami, ka Eiropas Parlaments izprot, cik svarīga ir vienotu sociālo standartu izmantošana cīņā ar nabadzību un sociālo atstumtību, tomēr ir pienācis laiks rīkoties! Mūsu sociāldemokrātu grupa, kas ir otrs lielākais politiskais spēks Parlamentā, vēlas padarīt striktāku ziņojuma formulējumu, nevis kārtējo reizi vien “vērst uzmanību” uz sociāli neaizsargātajiem eiropiešiem, kuru skaits sniedzas miljonos. Ir jāpieprasa no Eirokomisijas un dalībvalstīm ieviest nacionālajā likumdošanā kopējus standartus! Esam sagatavojuši labojumu paketi un cīnīsimies par tās iekļaušanu pamattekstā,” – skaidroja Andrejs Mamikins.

Pēc Latvijas eiroparlamentārieša domām, laikā, kad Rietumeiropas valstis visos iespējamos veidos mēģina ierobežot Austrumeiropas migrantiem piekļuvi savam darba tirgum, Eiropas Savienībai ir jāpiespiež nabadzīgāko dalībvalstu valdībām paaugstināt ienākumu līmeni un pabalstu apjomu savā reģionā. Pretējā gadījumā Eiropa attapsies nopietnas sociālās krīzes priekšā. Sekas varēs pielīdzināt esošajai bēgļu krīzei,” brīdināja A. Mamikins. 

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļauti vairāk kā 600 000 iedzīvotāju jeb 3 no 10 cilvēkiem. 

Comments
Share
Office

Leave a reply