Eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins iestājies Eiropas Sociālistu partijā

Eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins iestājies Eiropas Sociālistu partijā

Eiropas Sociālistu partijas (“Party of European Socialists” – PES ) vadība pieņēmusi lēmumu uzņemt savās rindās Latvijas eiroparlamentārieti Andreju Mamikinu.

Eiropas Sociālistu partija sastāv no 33 sociālistiskām, sociāldemokrātiskām un strādnieku partijām no Eiropas Savienības dalībvalstīm un Norvēģijas. Tā saņem finansējumu no ES budžeta. 13 partijām ir asociatīvs statuss, bet 12 partijām – novērotāja statuss. Izņēmuma kārtā partijas nolikums pieļauj individuālu locekļu uzņemšanu. Partijas vadītājs ir bijušais Bulgārijas premjers un Eiropas parlamenta deputāts Sergejs Staniševs.

  1. gadā, pēc ievēlēšanas Eiropas Parlamentā, Andrejs Mamikins pievienojās otram lielākajam EP politiskajam spēkam – Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupai. 2016. gadā Mamikins kandidēja uz politiskās grupas viceprezidenta amatu.

Latvijas politiskā partija “Saskaņa”, no kuras saraksta Andrejs Mamikins tika ievēlēts Eiroparlamentā, ir Eiropas Sociālistu partijas asociatīvais biedrs. Pēc Andreja Mamikina kļūšanas par ESP biedru “Saskaņa” iegūs vairāku kopprojektu finansēšanas iespējas.

Comments
Share
Office