Eiropas nākotne

Eiropas nākotne
foto: AFP-JIJI

“Putins!”

“Pats tu esi Putins!”

Īsumā tā varētu raksturot Eiropas nākotnei veltīto debašu saturu. Eiropas Parlamenta (EP) zīmīgajā notikumā šoreiz piedalījās Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis. Katrā sesijā EP aicina kādas dalībvalsts premjerministru vai prezidentu, lai diskutētu par Eiropas perspektīvām.

“Eiropas nākotne” atstāj smagu iespaidu, jo tiek debatēts par neiepriecinošo tagadni vai rūgto pagātni. Ciešanu un zaudējumu pārpilnās pagātnes koncepts ļauj brangajiem sārtvaidžiem-politiķiem no Austrumeiropas uzmest lūpu un panākt priekšrocības. Ciešanas var izdevīgi iemainīt pret iespēju šķērsot braucamo daļu pie sarkanās gaismas vai, neņemot vērā “ķieģeli”, turpināt braukt.

Ja debašu laikā kāds mēģina kautrīgi iebilst, ka labi paēdušais politiķis nav vēl pietiekami ilgi nodzīvojis šaisaulē, lai apgalvotu, ka ir cietis nolādētajā pagātnē, līdz sirds dzīlēm aizvainotais sērdienis skaļi bļauj pretī par necieņu pret valsti un tautu.

Vairākums Eiropas Parlamenta politisko grupu sagaidīja Polijas premjeru ar pretenzijām. It īpaši eiroparlamentāriešos izraisīja sašutumu pārkāpumi Polijas tiesu sistēmā.

Klātesošie oratori runas ievadā izteica visdziļāko cieņu Moravecka kungam, bet pēc tam devās tiešā uzbrukumā. Kā teica Paņikovskis: “Es ļoti cienu Benderu, bet man jums ir jāsaka: Benders ir niecība un nožēlojama personība!”

Tomēr par galveno jubilāru “Eiropas nākotnes” svinībās kļuva Krievijas prezidents Vladimirs Putins. EP liberāļu līderis Gijs Verhofstadts bija pārliecināts, ka Putins priecājās par to, ko redz Polijā. Uz ko Polijas premjers atcirta, ka Putinu vairāk iepriecina tas, ko dara Briseles birokrāti.

Es uz mirkli iztēlojos kā Putins, skatoties “Eiropas nākotnes” translāciju, histēriski priecājas par to, ka abi viņa projekti ir lieliskā formā. Pēcāk es sāku uztraukties par runātāju dvēseles stāvokli.

Tomēr neuztrauksimies par viņiem! Ar viņiem viss ir kārtībā! Kungi tā runā tāpēc, ka uzskata savus vēlētājus par idiotiem, kuri ir gatavi noticēt šīm ačgārnībām.

Nobeigumā secinājums. Ja jums nesanāk noformulēt nākotnes koncepciju, atcerieties atslēgas vārdus:

  • Putins (šo trumpi lietojiet visur, pat ja tualetē aizmirsāt novilkt bikses);
  • Briseles birokrāti (izmantojiet gadījumos, ja, saņemot eirofondu līdzekļus, negribat pieņemt bēgļus);
  • grūtā pagātne (mūsu ciešanas var remdēt tikai… tālāk ņemiet priekšā vēlmju sarakstu);
  • ielieciet balsī vairāk aizgrābtības, pagātnes rūgtuma un esošā aizvainojuma.

Darīts! Iespējams, neviens nepamanīs, ka jums nav ko teikt par nākotni.

Comments
Share
Office