Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins aicina Eiropas Komisiju nekavējoši uzsākt pārrunas ar Krieviju par tirgus atvēršanu Latvijas lauksaimniecības produktiem

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins aicina Eiropas Komisiju nekavējoši uzsākt pārrunas ar Krieviju par tirgus atvēršanu Latvijas lauksaimniecības produktiem

4

Ceturtdien, 2016.gada 10.martā Eiropas Parlamenta debašu laikā, kas bija veltītas cūkgaļas cenu kritumam Eiropas Savienībā, deputāts Andrejs Mamikins aicināja Eiropas Komisiju izvērtēt sankciju lietderību attiecībā pret Krieviju. Šo sankciju rezultātā katastrofāli samazinājies Latvijas lopkopju produkcijas noiets Krievijas tirgū.
“Gadu gaitā Krievijas tirgus ir izveidojies par vienu no galvenajiem Latvijas lauksaimniecības un lopkopības produkcijas noieta tirgiem”, – pauda A.Mamikins, uzstājoties EP plenārsesijā. Cūkgaļas cenu krišanās un lopkopības uzņēmumu bankrotēšana Latvijā ir tiešā veidā saistīta ar sankciju ieviešanu. Sankciju rezultātā sekoja Krievijas atbilde – ES lauksaimniecības produkcijas ievešanas aizliegums Krievijā.

“Iespējams, sankciju atcelšana pret Baltkrieviju ļaus Latvijas lopkopjiem piedāvāt savu produkciju baltkrieviem, tomēr tas nenotiks ne rīt, ne parīt”, – deputāts norādīja Johannessam Hānam, kas debatēs aizvietoja lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru Filu Hoganu.
Pēc debatēm deputāts pauda: “Sašutumu raisa arī tas, ka pats lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs nepiedalījās tik svarīgās debatēs!”

Andrejs Mamikins bija vienīgais Latvijas deputāts, kurš uzstājās cūkkopības nozares krīzei veltītajās EP debatēs. Pārējie Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas neatrada par vajadzīgu uzkavēties un piedalīties tik nozīmīgās debatēs.

Comments
Share
admin

Leave a reply