Eiropas Parlamenta Lūgumrakstu komitejas vadītāja par nepilsoņiem: “Tā ir humanitāra traģēdija milzīgam cilvēku daudzumam!”

Eiropas Parlamenta Lūgumrakstu komitejas vadītāja par nepilsoņiem: “Tā ir humanitāra traģēdija milzīgam cilvēku daudzumam!”

Vakar, 21.jūnijā Eiropas Parlamenta Lūgumrakstu komitejā tika iesniegts lūgumraksts par Latvijas un Igaunijas nepilsoņu tiesībām.

Dokumentā teikts, ka pēc statistikas datiem 2016. gada sākumā nepilsoņu skaits Latvijā bija vairāk nekā 252 tūkstoši, bet Igaunijā – vairāk nekā 82 tūkstoši. “Tie ir milzīgi skaitļi, ja ņem vērā, to, ka Latvijā iedzīvotāju kopskaits ir ap 2 miljoniem, bet Igaunijā – ap 1,3 miljoniem. Šiem cilvēkiem nav ļauts piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kaut gan viņu skaits tiek ņemts vērā dalot deputātu krēslus. Vēl bez tam, ja salīdzinām ar citām ES valstīm, ir stipri ierobežotas šo ļaužu tiesības piedalīties politiskajā dzīvē,” pasvītroja eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins.

Eiropas Parlamenta komitejas vadītāja Sesīlija Vikstrēma, pieņemot lūgumrakstu uzsvēra: “Tā ir huminātara traģēdija milzīgam cilvēku daudzumam!”

Eiroparlamentāriešu Andreja Mamikina un Janas Toom (Igaunija) komentārus pēc lūgumraksta iesniegšanas skatieties ierakstā.

Comments
Share
Office

Leave a reply