Eiropas Parlamentā notikusi Ukrainas cilvēktiesību problēmai veltīta konference

Eiropas Parlamentā notikusi Ukrainas cilvēktiesību problēmai veltīta konference

Vakar Eiroparlamentā notika Ukrainas cilvēktiesību problēmai veltīta konference, savā Facebook vietnē ziņo eirodeputāts Andrejs Mamikins.

“Sākās mūsu konference, kas veltīta cilvēktiesību problēmai Ukrainā. Dalībniekus un klausītājus esam aicinājuši Eiroparlamenta lielajā zālē (mūsu iepriekšējās noklausīšanās bija mazāk apmeklētas). Ieradās ļoti daudz deputātu. Tieši viņi ir lēmumu pieņēmēji.

Konferences dalībnieku runu citāti.

Ruslans Kocaba, žurnālists, politieslodzītais. Ukrainā joprojām viņš tiek apsūdzēts pēc panta “Valsts nodošana” (gaisā uzvirmoja Staļina laiku vēsmas, vai ne!?). Ruslans teica: “Mēs atgriežamies pie modeļa, kad prezidentam Porošenko un esošajai varai nepatīk kritika. Vai arī: “Kopš Porošenko nākšanas pie varas, Ukrainā ir nogalināti 12 žurnālisti, stājušies spēkā 40 tiesas lēmumi pret blogeriem par publikācijām sociālajos tīklos, konstatēti 122 žurnālistu vajāšanas gadījumi. Minēto gadījumu atklāšana nepārsniedz 8%.” Lūk vēl: “Man uzbruka nezināmi ļaudis. Kad iesniedzu policijā ziņojumu par uzbrukumu, man atbildēja, ka uzbrucēji esot policisti, pretteroristisko operāciju veterāni un ka nekāda izmeklēšana pret viņiem netiks uzsākta.” Vai arī vēl viens citāts: “Es pieprasu Porošenko impīčmentu! Viņam jāatbild par ukraiņu genocīdu Hāgas tribunālā. (…) Porošenko ir jāizolē, ja viņš negarantē pilsoņiem tiesības un brīvības!”

Jurists Artjoms Zaharovs konferencē paziņoja: “Pēc ģenerālprokurora Lucenko pavēles nogalinātā Olesjas Buzina advokātam Renātam Kuzminam tika darīts zināms, ka, ja viņš šķērsos Ukrainas robežu (pirms lidojuma no Kijevas uz Briseli), tiks arestēts. Tomēr cits Buzina ģimenes advokāts Artjoms Zaharovs nolasīja Renāta Kuzmina ziņojumu, īpaši sagatavotu šīsdienas konferencei Briselē. Lūk fragmenti: “Ukraina ir valsts, kurā uzvarējusi visatļautība.” “Korupcionāri ir izraisījuši karu Donbasā.” “Porošenko metodes ne ar ko neatšķiras no Hitlera metodēm.” “Porošenko kontrolētie uzņēmumi apgādā ar tankiem Ukrainas armiju.” “Janukoviča arestētie 150 miljardi kļuvuši par subsīdijām, kuras savā starpā sadalījuši Porošenko draugi-oligarhi.” “Ukrainas ģenerālprokurors ir Porošenko svainis, prezidenta pārstāve Parlamentā – Porošenko svaine.”

Konferences pirmajā daļā uzstājās arī tiesību aizstāve no Somijas Oxana Chelysheva. Viņa nupat ir atgriezusies no divu nedēļu ilga ceļojuma pa Ukrainu. Oksana ir pabijusi arī pretterorisma operācijas zonā.  Visvairāk mani šokēja viņas stāsts par 19-gadīga jaunekļa slepkavību. Puisi Avdejevkā nogalināja snaiperis no 500 m attāluma. Jaunais students-mediķis bija atbraucis no Doņeckas apciemot mammu.”

Konferences ietvaros tika demonstrēta Ukrainā aizliegtā kinofilma “Oļesja Buzina. Pārlaicīgā dzīve”.

Comments
Share
Office