Eiropas Parlaments atjauno dialogu ar Krieviju

Eiropas Parlaments atjauno dialogu ar Krieviju

Šovakar Eiropas Parlamenta politisko grupu un komiteju vadītāju tikšanās laikā notika diplomātisks izrāviens. Parlamenta prezidents Martins Šulcs paziņoja: ir nepareizi, ka Eiropas Parlaments nepiedalās dialogā ar Krieviju, laikā, kad atsevišķas ES dalībvalstis jau veic aktīvas pārrunas ar Krievijas amatpersonām.

Lai pārtrauktu divus gadus ilgo klusēšanu, EP prezidents piedāvāja sarīkot Briselē EP Ārlietu komitejas un ES Krievijas sadarbības komitejas kopēju konferenci, kurā tiks aicinātas piedalīties arī Krievijas amatpersonas. Martins Šulcs akcentēja arī EP oficiālās delegācijas vizīti Arktikas reģionam veltītajā konferencē Krievijā. Atgādinām, ka Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers ir pieņēmis lēmumu apmeklēt jūnijā Sanktpēterburgas Starptautisko ekonomikas forumu.

EP deputāts Andrejs Mamikins: “Ledus ir sakustējies! Ja tik prominentas politiskās figūras kā Ž.K.Junkers un M.Šulcs liek savas likmes uz attiecību uzlabošanos ar Krieviju, tad jau drīzumā varam sagaidīt pozitīvu izrāvienu ES un Krievijas attiecībās. Izskatās, ka veselais saprāts tomēr ņems virsroku!”

Comments
Share
Office

Leave a reply