Eiropas Parlamenta deputāti raksta vēstuli Anglijas premjeram

Eiropas Parlamenta deputāti raksta vēstuli Anglijas premjeram

Rīt paredzēta ārkārtas plenārsēde Eiropas Parlamentā. Programmā – Brexit: trauku dauzīšana, histērija un saldā atriebība jeb rezolūcijas apstiprināšana. Parasti atriebību pasniedz aukstu, taču šoreiz deputāti ir nolēmuši ietīt saturu avīzē un no visa spēka mest ar to aizejošajiem britiem. 

Rezolūcijas projekts, ko ir parakstījušas četras lielākās politiskās grupas, ir aizvainojuma un atriebības kāres caurausts, kā tas piedien īstā šķiršanās prāvā. Teksts nav garš, bet ietilpinājis sevī vairākus signālus:

Kaut manas acis tevi vairs nekad neredzētu!

Lielbritānijas premjeram ir jāiesniedz prasība par izstāšanos ES valstu vadītāju samitā 28., 29.jūlijā.

Nav pieļaujama nenoteiktība. Ja referendumā ir nobalsots par izstāšanos, ejiet prom ātri, bez teatrālām pauzēm. Mums nav laika jūs ilgi pavadīt, pašu mājās daudz darba.

Tu prasīsies atpakaļ!

Jebkādas jaunas vienošanās starp Eiropas Savienību un Lielbritāniju ir iespējamas tikai pēc vienošanās par izstāšanos parakstīšanas.

Lai angļi, iedami prom, nesāktu krampjaini turēties pie durvju stenderēm, un vecu ieradumu iespaidā neprasītu sev kārtējās ekstras, piemēram, saglabāt piekļuvi ES iekšējam tirgum, Eiropas Parlaments uzsver: “Sākumā aiztaisiet durvis no otras puses! Tikai pēc tam jūs drīkstat pieklājīgi pieklauvēt un palūgt piekļuvi mūsu tirgum; vēlams – pazemīgā tonī!”

Atdod portfeli!

Nodot Lielbritānijas komisāra pilnvaras citam komisāram.

Kad rezolūcijas projekts tika izsūtīts, ES finanšu pakalpojumu komisārs anglis Džonatans Hills vēl nebija paziņojis par atkāpšanos. Principā Dž.Hillam tas nebija jādara, jo formāli Lielbritānija nav pat vēl sākusi izstāšanās procesu. Tomēr deputāti uzstāja, lai anglis portfeli noliek. Hills pakļāvās, nesagaidot rezolūcijas parakstīšanu.

Iztikšu bez tevis!

Rezolūcijas projektā teikts, ka Eiropas Savienība sāk jaunu dzīves posmu. Savienība ir jāatjaunina: jāuzstāda mazāk ambiciozi mērķi saprātīgākos termiņos, un ir jāseko tam, lai mērķi tiek pildīti. Nevar būt runas par ekstrām un atlaidēm, kā tas bija Lielbritānijas gadījumā. ES dalībvalstu tuvināšanas process tiks turpināts un veicināts.

Še tev! Tu man visu dzīvi esi sabojājis/usi!

Rezolūcijas nobeigumā EP prezidentam tiek uzticēts darīt zināmu tās saturu Lielbritānijas premjerministram.

Comments
Share
Office

Leave a reply