ES un Turcijas attiecības kļūst ledainas

ES un Turcijas attiecības kļūst ledainas

Neilgi pirms referenduma, kurā tiks balsots par jaunu pilnvaru piešķiršanu prezidentam Erdoganam, spriedze attiecībās starp Turciju un ES pieaug.

Viņš nosauca vāciešus un nīderlandiešus par nacistiem, viņa amatpersonām ir aizliegts iebraukt vairākās Eiropas valstīs, un viņš draud apturēt grūti panākto migrācijas vienošanos.

Neilgi pirms referenduma, kurā paredzēts vairot viņa pilnvaras, Turcijas prezidents Erdogans Eiropā jaunus draugus negūst.

Spriedzei attiecībās pieaugot, Eiropas Parlaments kārtējo reizi aicina pārtraukt sarunas ar Turciju, kura joprojām ir ES kandidātvalsts.

Gijs Verhovstads (EP Liberāļu grupas vadītājs): “Ir labi, ka mēs nosodām Turcijā notiekošo, bet līdz noteiktam brīdim, Komisijas priekšsēdētāja kungs un Padomes priekšsēdētāja kungs, būsim reālistiski, mums tagad ir jāiesaldē iestāšanās sarunas.”

Takis Hadjigeorgiou (ES-Turcijas delegācija): “Manuprāt, daudzi Eiropas līderi jau gadiem šo dialogu uzskatīja par izsmeltu. Es uzskatu, ka iespēja Turcijai iestāsies ES jau ilgu laiku ir bijusi nereāla.”

Ar pieaugošām bažām ES ir vērojusi, kā Erdogans izmantoja pagājušā gada apvērsuma mēģinājumu, lai sodītu savus oponentus un konsolidētu savas prezidenta pilnvaras.

Kaut gan Turcija ir Eiropas piektā lielākā tirdzniecība partnere un ES ir Turcijas primārais eksporta tirgus, Parlaments ir atlicis sarunas par papildinājumiem muitas savienības līgumā ar Turciju. Eirodeputāti vēlas sagaidīt referenduma rezultātus, un tad lemt par to, kā virzīties tālāk.

 

Comments
Share
Office