Galveno notikumu apskats no 23.10.2017 – 27.10.2017

Galveno notikumu apskats no 23.10.2017 – 27.10.2017
  • Miljards Latvijai. Eiropas Parlaments apstiprinājis Eiropas Savienības budžetu nākamajam gadam. Mums tas ir svarīgi, jo Latvija katru gadu saņem vairāk kā miljardu eiro caur Eiropas fondiem. Salīdzinājumam: Latvijas kopējais budžets šogad ir 8 miljardi eiro. Pēdējo 13 gadu gaitā visas – gan valsts, gan pašvaldības – investīcijas: ceļu remonti, skolu un bērnudārzu siltināšanas, komunikāciju nomaiņa, izgāztuvju rekultivācija, pamatražotņu un sabiedriskā transporta modernizācija, jauniešu un bezdarbnieku apmācības programmas un citas jomas, tika finansētas no eirofondiem. Tagad iedomāsimies, ka šis miljards neieplūdīs Latvijā… Tāpēc neticiet tiem, kas saka, ka Eiropas Savienībā pieņemtie lēmumi, neietekmē Latviju.
  • Lai izvairītos no mazo valstu pretošanās nodokļu reformai, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers plāno ierobežot minēto valstu veto tiesības. Šobrīd Eiropas Savienību var tēlaini salīdzināt ar dinozauru, kuram ir 28 galvas. Lai dinozaurs, piemēram, izkustētos no vietas, jānobalso ir visām galvām, ja kaut viena būs pret, ķermenim ir jāpaliek uz vietas. Lai sēžot ilgi vienā vietā, neapaukstētos, Eirodinozauram nāksies ignorēt atsevišķu mazo galvu viedoklis.
  • Vēlos dalīties priekā par uzvaru. Parlaments apstiprināja labojumus, kuri ļaus ātri izņemt no aprites mākslīgi sintezētās narkotikas. Katru gadu simtiem jaunu narkotisko vielu, pielīdzināmu heroīnam un kokaīnam, tiek izstrādātas pagrīdes laboratorijās. Pērn parādījās ap 100 šādu vielu. Kopējais narkotiku tirgus apgrozījums sasniedz 24 miljardus eiro, kas atbilst Latvijas IKP. Izmaiņas Eiropas likumos ļaus ātri iekļaut minētās vielas aizliegto substanču sarakstā, kā arī sodīt ražotājus un izplatītājus ar brīvības atņemšanu uz 10 gadiem. Parlamenta lēmums glābs simtiem dzīvību.
Comments
Share
Office