Internets bez cenzūras. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Internets bez cenzūras. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Dārgie draugi, mēs to izdarījām! Mēs uzvarējām! Internetam ir jābūt par pilnīgas brīvības telpu. Runas brīvības, ticības brīvības, savu jūtu un emociju izpausmes brīvības zonu.

Zināt, es sevi saucu par «žurnaļugu». Es nostrādāju žurnālistikā teju 20 gadus. Es zinu ko nozīmē kā žurnālistam kritizēt politiķus. Taču tagad es zinu, cik ir sāpīgi, kad mediji, blogeri, žurnālisti, komentētāji tīmeklī kritizē tevi kā politiķi. Un tomēr, – tā ir vārda brīvība. Tieši tāpēc mēs, vairākums Eiropas Parlamenta deputātu, balsojām pret to, lai tiktu uzsāktas starpinstitucionālās pārrunas saskaņā ar Eiropas Savienības 69. panta C daļu. Mēs bijām pret to, lai, aizbildinoties it kā ar autoratlīdzības samaksu it kā autoriem, roboti, nevis dzīvi cilvēki, ieviestu tīmeklī totālu cenzūru. Es atsevišķi pateicos manai lieliskajai kolēģei, Igaunijas eiroparlamentārietei Janai Toom no ALDE grupas, kura paveica milzīgu darbu. Protams, līdzdarbojās arī daudzi citi. Paldies Dievam, ka vairāk kā 300 deputātu Eiropas Parlamentā nobalsoja pret pārrunu uzsākšanu. Tas nozīmē, ka šis fails atgirezīsies atpakaļ Eiroparlamenta komitejā.

Taču pats galvenais – nesāksies īstas brīvības nogalināšanas mehānisma darbība. Lūk, ar šo es jūs visus apsveicu; gan blogerus, gan lasītājus, gan rakstniekus, gan komentētājus, gan tos, kuri dažreiz lasa ne tikai drukāto presi, bet arī laikrakstus tīmeklī. Internetam ir jābūt uz visiem laikiem brīvam! To saku jums es, Mamikins, un ar to jūs visus apsveicu!

Comments
Share
Office