Ir sākusies žurnālistu medību sezona

Ir sākusies žurnālistu medību sezona

Andrejs Mamikins: “Ir sākusies žurnālistu medību sezona!” Latvijas tiesībsargājošo iestāžu rīcība, ierosinot kriminālprocesu pret Latvijas Televīzijas raidījuma «Aizliegtais paņēmiens» žurnālisti Sanitu Miķelsoni, ir spilgta žurnālista iebiedēšanas paraugstunda. Mērķis ir skaidrs: iebiedēt Latvijas žurnālistus, piespiest tos piekopt pašcenzūru. Kā zināms, žurnālista uzdevums ir ne tikai apmeklēt preses konferences un centīgi pierakstīt politiķu vai ierēdņu teikto, bet gan informēt un izglītot sabiedrību. Lai noskaidrotu patiesību, žurnālisti nevar spēlēt pūkainīšu lomu, ir reizes, kad ir jāprovocē, lai noskaidrotu patiesību un darītu to zināmu sabiedrībai.

Sanitas Miķelsones gadījumā minētais žurnālistikas paņēmiens tika izmantots, lai noskaidrotu – kā strāda potenciālo valsts apbalvojumu saņēmēju atlasīšanas mehānisms. Tas tika darīts tāpēc, lai veicinātu apbalvošanas kandidātu atlases procesa pilnveidošanu nākotnē.

Kad es strādāju par žurnālistu, nācās uz savas ādas izjust, kā ir tad, ja ir ierosināts kriminālprocess. Tas patērē daudz laika un nervu. Tāds process kļūst par žurnālista ietekmēšanas ieroci. Kriminālprocesa ierosināšana pret Sanitu Miķelsoni un žurnālistes sarunu noklausīšanās ir visu Latvijas žurnālistu iebiedēšanas mēģinājums. Uzskatu, ka tas ir klajš Satversmes 100. panta pārkāpums, kurā rakstīts, ka cenzūra mūsu valstī ir aizliegta.”

Comments
Share
Office

Leave a reply