Jāsāk pilnvērtīga diskusija par valdības plāniem pārlatviskot mazākumtautību skolas

Jāsāk pilnvērtīga diskusija par valdības plāniem pārlatviskot mazākumtautību skolas

Pirmdien Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins vērsās pie Latvijas Republikas Ministru prezidenta Māra Kučinska ar aicinājumu sākt reālu un pilnvērtīgu diskusiju par valdības plāniem vispārizglītojošos mācību priekšmetus mazākumtautību skolās pasniegt tikai latviešu valodā. Mamikins uzsver, ka šobrīd šādas diskusijas nav un Izglītības ministrija pat nemēģina to imitēt.

“Izglītības un zinātnes ministrijas Konsultatīvā padome pārvērtusies par vietu, kur pastāv nevis reāla diskusija un viedokļu apmaiņa, bet kur ministrs saviem padotajiem dara zināmus plānus, neinteresējoties par iesaistīto personu viedokli, un par to, vai kāds viņam piekrīt vai nē,” pasvītroja A. Mamikins. “Konsultatīvajā padomē pārsvarā ir krievu skolu direktori. Viņi nav brīvi paust savu viedokli, jo par ministra ideju kritiku, var zaudēt amatu. Tieši tāpēc valstij ir nepieciešama pilnvērtīga diskusija ar izglītības kvalitātē ieinteresētu neatkarīgu cilvēku argumentiem. Tādi ir, pirmkārt, izglītības pasūtītāji – vecāki un vecāko klašu bērni, otrkārt – profesionāli un atzīti pedagogi, kas varēs pateikt ministram acīs ne tikai “piekrītu”, bet kritizēs viņa ideju vardarbīgi pārlatviskot mazākumtautību skolas.”

Andrejs Mamikins pastāsīja, ka šobrīd Izglītības un zinātnes ministrijai nav pat nopietnu socioloģisko pētījumu par to, vai paši bērni un viņu vecāki piekrīt, ka visi vispārizglītojošie mācību priekšmeti tiktu pasniegti latviešu valodā. Pēdējais šāda veida pētījums veikts 2010. gadā, vēlāk neviens nav pacenties uzzināt bērnu viedokli.” 2010. gadā vien 2% mazākumtautību skolu audzēkņu un vecāku vēlējās ieviest mācības tikai latviešu valodā,” atgādināja A. Mamikins.

Comments
Share
Office