Junkers nav robots, viņam ir sēras

Junkers nav robots, viņam ir sēras

Šodien Eiropas Paralmentā notika pirmās debates pēc Lielbritānijas referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības.

Pirmais teica runu Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers. Viņš pauda nožēlu par referenduma rezultātiem: “Es neesmu robots, neesmu birokrāts, esmu dzīvs cilvēks un man ir tiesības būt noskumušam.” Acīmredzot EK vadītājam bieži bija jāžagojās Lielbritānijas kampaņas par izstāšanos no ES laikā.

Tā notika, ka galvenais britu eiroskeptiķis Naidžels Faradžs sēdēja blakus Žanam Klodam Junkeram un visu laiku izkliedza piezīmes EK vadītāja runas laikā. Šī reize nebija izņēmums. Junkers, kam piemīt lieliska humora izjūta, uzreiz noreaģēja: “Faradža kungs, kā jūs te nokļuvāt? Es cerēju, ka vismaz pēc referenduma es jūs te vairs neredzēšu.”

Junkers arī pasvītroja, ka nav iztukšots un neslimo kā to pasniedz atsevišķi laikraksti. Patiešām pēdējā laikā ir bijušas vairākas publikācijas, kur žurnālisti apšaubīja pašreizējā EK vadītāju spēju aktīvi strādāt, gandrīz atklāti norādot uz Junkera iespējamo draudzību ar zaļo pūķi.

Junkers uzsvēra, ka ir devis norādījumu neuzsākt nekādas slepenas pārrunas ar Lielbritānijas varas pārstāvjiem, kamēr tie neiesniegs oficiālu lūgumu. “Eiropas Savienības projekts ir nākotnes projekts un Eiropas sapnis tiks realizēts neskatoties uz grūtībām,” piebilda EK vadītājs.

Pēc EK vadītāja ar runām uzstājās politisko grupu vadītāji. Manfrēds Vēbers no Eiropas Tautas partijas aicināja visus būt saliedētiem, pasvītrojot, ka otras iespējas Eiropai nebūs. Jāatzīst gan, ka viņš nekonkretizēja, ap ko tieši vajadzētu saliedēties. M.Vēbers piedraudēja, ka Lielbritānijas piekļuve ES tirgum būs atkarīga no britu attieksmes pret poļu santehniķi un lietuviešu auklīti, kuri šobrīd strādā Apvienotajā Karalistē. Galu galā Vēbera uzstāšanās tekstā neizpalika arī Putins (kā nu bez Putina). Putins, Vēberaprāt, ir ļoti priecīgs par Brexit.

Eiropas Parlamenta Sociālistu vadītājs Džanni Pitella apsūdzēja angļu premjeru D.Kemeronu: lai uzvarētu vēlēšanās, D.Kemerons atļāva valstij uzspēlēt krievu ruleti, un zaudēja. Tomēr kā galveno Brexit iemeslu, itāļu politiķis minēja pasaules kapitālistisko globālismu, kas veicina sociālo noslāņošanos, un ir izdevīgs vien nelielai bagātnieku saujiņai.

Liberāļu vadītājs Gajs Verhofstads pauda pārliecību, ka pirmsreferenduma kompānija atgādināja nacistisku propagandu. Izstāšanās atbalstītāji izdomāja absurdus apgalvojumus, ka Turcija pievienosies ES, spekulēja ar solījumiem līdzekļus, kas tika iemaksāti ES budžetā, novirzīt veselības aizsarzības jomā. Tik “toksiskas” aģitācijas rezultātā, cilvēki nobalsoja PAR, tādam lēmumam būšot skumjš iznākums. Lielbritānijas premjeru Kemeronu viņš demonstratīvi dēvēja par Anglijas un Velsas premjeru, norādot uz to, ka Skotijas un Ziemeļīrijas drīz var nebūt Lielbritānijas sastāvā.

Galu galā svinību vaininieks Naidžels Faradžs jautāja: “Nu, ko jūs nesmejaties, kā smējāties pirms 17 gadiem, kad es teicu, ka Lielbritānija pametīs ES? Kāpēc jūs šodien nesmejaties?” Farandžs pauda pārliecību, ka referendums bija ļaužu un demokrātijas uzvara. Viņš pasvītroja, ka tagad būs jārunā par piekļuvi ES tirgum. Pēc šīs replikas zālē atskanēja neapmierinājuma pilna ūjināšana.

Marina Lepēna bija sajūsmināta par britu lēmumu un pauda pārliecību, ka arī pārējām valstīm ir jāseko Lielbritānijas paraugam.

Nobeigumā Eiropas Parlamenta deputāti nobalsoja par rezolūciju, kurā uzstāj, lai Lielbritānija pēc iespējas ātrāk iesniedz oficiālu lūgumu par drīzu izstāšanos no Eiropas Savienības, jo nenoteiktība var nopietni kaitēt Eiropas un pasaules ekonomikai. Īsāk – pēc EP domām, Brexit lietai ir ātri jāpieliek punkts. Labāk ātrs, šausmīgs nobeigums nekā šausmas bez nobeiguma.

Comments
Share
Office

Leave a reply