Junkers var dabūt iesnas

Junkers var dabūt iesnas
Discussion between David Cameron, British Prime Minister, on the right, and Jean-Claude Juncker
Discussion between David Cameron, British Prime Minister, on the right, and Jean-Claude Juncker

Lielibritānija kārtējo reizi demonstratīvi piecērt kāju. Konvulsijas, kaprīzi brēcieni: “Viss, es aizeju! Man viss ir piegriezies”! Tomēr Eiropas Savienības dalībvalstis nesteidz mierināt kaprīzo kājas piecirtēju, jo Lielbritānijas bezkaunība ir kļuvusi kaitinoša. Visi saprot, ka britu dramatiskā priekšnesuma mērķis ir izsist sev kārtējās privilēģijas.
Referendums par Lielbritānijas palikšanu ES sastāvā arī ir blefs. Jebkuram ir skaidrs, ka britiem tas būtu ļoti neizdevīgi – kur vēl citur var atrast 27 valstis, kuras bez ierunām atver tirgu precēm un pakalpojumiem, atdod savus labi izglītotos strādniekus un labprātīgi piekrīt tam, ka LIelbritānija kļūst par galveno ES finanšu centru. Turklāt iesildītajā vietiņā tikai Lielbritānijai ir kolosālas priekšrocības un atlaides salīdzinājumā ar pārējām ES dalībvalstīm, proti, krietni mazāka dalības maksa nekā pārējiem. Šo ekstru sev “izsita” Mārgareta Tečere, virtuozi šantažējot Eiropas Savienību ar kārtējās vienošanās neparakstīšanu. Vēsture glabā viņas slaveno brēcienu toreiz: “Atdotiet manu naudu!”
Citu labi iestudētu histēriju rezultātā Lielbritānijai ir atļauts nepiedalīties daudzos ES darbības virzienos. Piemēram, migrācijas, justīcijas un iekšlietu kopējā politikā. Lielbritānijai ir atļauts arī saglabāt savu valūtu. Tātad briti drīkst izmantot visas privilēģijas, kuras sniedz Eiropas Savienība un vienlaicīgi nepildīt visas tās vienošanās, kuras tiem nepatīk. Ja Lielbritānija sarīkos savu referendumu, tad augstākminēto debesmannu vairs nedabūs.
Uz mirkli iedomāsimies, ka briti tomēr neaprobežojas ar kājas pieciršanu, bet tiešām izstājās no Eiropas Savienības. Jau nākamajā rītā tiem vajadzētu uzsākt pārrunas par atļauju tirgoties ES teritorijā (vairāk nekā puse Lielbritānijas eksporta saistīta tieši ar ES). Protams, britus ielaistu tirgoties, taču nosacījumi jau būtu pavisam citi. Nedrīkstētu arī sēdēt pie kopējā pārrunu galda, rezultāti būtu pazemīgi jāgaida priekštelpā. Ja referendums tomēr notiktu, Lielbritānija izstātos no ES diezgan apgraizītā veidā, jo skoti skaļi paziņoja: ja briti sadomās pamest ES, tad viņi nekavēsies ar referenduma sarīkošanu un atdalīsies no Lielbritānijas, lai iestātos ES paši.
Eiropas Savienībai Lielbritānijas izstāšanās var būt ļoti izdevīga. Tā būtu iespēja atbrīvoties no eirointegrāciju bremzējoša faktora.
Kā varam redzēt līdz pat šim brīdim Lielbritānija turpina demonstratīvi sēdēt ES durvīs, turot tās atvērtas. Bet! Kur atvērtas durvis – tur caurvējš! Junkers taču var dabūt iesnas!

Comments
Share
admin

Leave a reply