“Kas otram bedri rok, pats tajā iekrīt!”A. Mamikina runa Eiropas Parlamentā par tiem, kas atbalstīja nacionālismu Austrumeiropā

“Kas otram bedri rok, pats tajā iekrīt!”A. Mamikina runa Eiropas Parlamentā par tiem, kas atbalstīja nacionālismu Austrumeiropā

Godātie kolēģi!

Daudzi Rietumeiropā bija pārsteigti, vērojot politiskos notikumus Ungārijā un Polijā, kad nacionālistiski spēki nonāca pie varas un vērsās pret Eiropas projektiem. Tas ir pretrunā 80-to gadu vēsturiskajām atmiņām par  Austrumeiropas iedzīvotāju plašajiem protestiem pret novecojušo, nedemokrātisko varu, tā pieprasot brīvību un demokrātiju.

Godātie kolēģi, to ļaužu vidū, kas piedalījās 80-to gadu manifestācijās bija ne tikai demokrāti, bet arī nacionālisti, kas bija neapmierināti ar veco varu. Viņu mērķis bija nevis izveidot demokrātisku sabiedrību, bet gan, drīzāk, attīrīt ceļu uz varu. Viņi nogalināja veco pūķi nevis tāpēc, ka vēlējās dzīvot demokrātiskā sabiedrībā, bet gan tāpēc ka paši gribēja ieņemt pūķa vietu un pārņemt varas grožus.

Manā valstī Latvijā pēc 2 dienām notiks pašvaldību vēlēšanas. 14% Latvijas iedzīvotāju – nepilsoņi – nevarēs piedalīties šajās vēlēšanās. Viņi vairāk kā ceturtdaļgadsimtu dzīvo Latvijā, bet nedrīkst piedalīties nevienās vēlēšanās. Tas notiek vienā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, un daudzi no jums nevēlas redzēt šo neērtu un neglīto realitāti. Kāpēc mēs pieveram acis uz to? Kapēc, kolēģi, tas tā notiek? Jo šis neglītais fakts neatbilst jūsu izpratnei par veiksmi?

Mostieties, kolēģi, un ieskatieties acīs realitātei! Aklu atbalstu nacionālistiem sagaida bumeranga efekts.

Comments
Share
Office