Krievijas revolūcijas mācība Eiropas Savienībai

Krievijas revolūcijas mācība Eiropas Savienībai

Andreja Mamikina runa plenārsesijā Strasbūrā

Dārgie kolēģi!

Labākais veids kā izvairīties no revolūcijas un kara sekām ir nepieļaut to vispār, novērst iemeslus.

1913. gadā Vladimirs Ļeņins rakstīja, ka revolūcija, kuru gatavo, nenotiks viņa dzīves laikā. Tomēr tā notika 4 gadus vēlāk. 1917. gadā nevis boļševiki sagrāba varu, bet gan pārējās grupas no tās atteicās. Neviens, izņemot boļševikus, nebija gatavs pārņemt varu, kas gulēja pie kājām.

Toreiz revolūcija notika sabiedrībā ilgstoši briestošo problēmu ignorēšanas dēļ. Kāda ir Krievijas revolūcijas mācība Eiropas Savienībai?

Pirmkārt, atzīt problēmas, nevis noliegt tās. Mēs joprojām mēģinām noliegt problēmu un sodīt tos, kas mums norāda uz to.

Otrkārt, institūcijas nepalīdzēs, ja to iekšienē ir ideoloģisks tukšums. Kopēju vērtību trūkums beigu beigās rezultēsies struktūras krahā. Brexit ir kopējo vērtību krīzes spilgts simptoms.

Treškārt, nerisiniet savas tekošās problēmas uz neaizsargātāko iedzīvotāju grupu rēķina. Piemēram, kapitālistiem nedrīkst uzticēt sociālās nevienlīdzības jautājumu risināšanu, tāpat kā nacionālistiem nevar deleģēt nacionālo minoritāšu problēmas.

Ceturtkārt, nerisiniet iekšējo sabiedrības konsolidēšanas problēmu demonizējot kaimiņus. Šāda konsolidācija ir īslaicīga, un problēmai būs bumeranga efekts.

Kolēģi!

Mums nepieciešams skaidrs redzējums. Ja nevaram īsi un kodolīgi noformulēt savu redzējumu, mērķus, vērtības tā, lai tas būtu saprotams ikkatram, tas nozīmē, ka mums nav šī redzējuma vispār. Tas ir ceļš uz stagnāciju, uz krahu un anarhiju, kas rezultēsies totalitārismā. Padomāsim par to!

Comments
Share
Office