Kultūra pret obstrukciju

Kultūra pret obstrukciju

Pēc Latvijas eiroparlamentārieša iniciatīvas šonedēļ Briselē, Eiropas Parlamentā, notiek Baltkrievijas mūsdienu mākslas izstāde. Līdz piektdienai ir apskatāmi 20 izcili gleznojumi. “Eiroparlamentu ik dienu apmeklē ap 10 tūkstošiem cilvēku, savukārt EP štatā ir 5000 cilvēku, tas ļaus izstādei būt labi apmeklētai,” uzsvēra A. Mamikins.

Andrejs Mamikins kopā ar Baltkrievijas vēstniecību Briselē pusgadu gatavoja izstādes ierašanos. Svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalījās Baltkrievijas vēstnieks Briselē Aleksandrs Mihnovičs, diplomāti, eirodeputāti, deputātu palīgi un studenti.

“Kā EP delegācijas attiecībām ar Baltkrieviju viceprezidents es lepojos ar to, ka arī ar manu palīdzību Eiroparlamentam ir izdevies atcelt sankcijas un uzsākt dialogu ar Baltkrieviju!” pauda gandarījumu A. Mamikins.

Eirodeputāts atklāja, ka trīs gadu laikā Eiroparlamentā ir vērojis naida un nosodījuma atmosfēru: “Nosodīt diktatoru, ieviest sankcijas, pārtraukt attiecības, nepieļaut tikšanos! Stop! Eiroparlaments nedrīkst ilgāk palikt par naida spama-mašīnu!” aicina eiroparlamentārietis.

Mūsdienu Baltkrievijas mākslas izstāde jau ir izraisījusi interesi Eiroparlamentā. Gleznu kolekcija pieder Baltkrievijas bankai, kas atbalsta mūsdienu mākslu. Līdz šim izstāde ir viesojusies vairākās Eiropas pilsētās, tostarp Parīzē, kur tā izraisīja īstu ažiotāžu. Pēc viesošanās Eiroparlamentā tā dosies turnejā pa Nīderlandi.

Comments
Share
Office