Labējās partijas “privatizē” Eiropas Savienību

Labējās partijas “privatizē” Eiropas Savienību
Foto: http://www.express.co.uk

Antonio Tajāni ievēlēšana Eiropas Parlamenta prezidenta amatā ir noslēgusi labējo partiju aizsākto varas pārņemšanu Eiropas Savienībā. Tagad viņi kontrolē trīs visnozīmīgākos ES amatus: Eirokomisijas prezidenta, Eiropadomes un, sākot ar šo brīdi, arī Eiroparlamenta prezidenta posteni.

Eiropas Parlamenta vadītāja vēlēšanas izvērtās par ārkārtīgi skarbu notikumu. Agrāk vislielākās EP politiskās grupas – Eiropas Tautas partija (Kristīgie demokrāti) un Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa – savā starpā vienojās par to, kurš nākamos 2 gadus ieņems priekšsēdētāja krēslu. “Lielā koalīcija”, kā agrāk to dēvēja, ir sabrukusi, un divi galvenie kandidāti – itālieši: Antonio Tajāni (Eiropas Tautas partija) un Džanni Pitella (Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa) stājās viens pretī otram sīvā cīņā, cenšoties rast atbastu mazākajās politiskajās grupās, kā arī veica aktīvu darbu individuālo deputātu starpā.

Par izšķirošām kļuva Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības grupas balsis. Tas notika pēc minētās grupas līdera – Beļģijas ekspremjera Gija Verhofstada – iniciatīvas. Viņš vēlas pārstāvēt Eiropas Parlamentu Lielbritānijas un ES Brexit pārrunās. Kā zināms, šim procesam ir piekalta daudzu plašsaziņas līdzekļu uzmanība, tās spožajos staros vēlas pagozēties arī liberāļu līderis. Viss norāda uz to, ka šis fakts kļuva par galveno strīdus ābolu. 

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins (S&D) uzsvēra: “Labējās partijas “privatizējušas” Eiropas Savienību! Tas negatīvi ietekmēs stabilitāti gan ES, gan Eiropas Parlamentā. Īpaši nepatīkamas sekas varēsim vērot Eiroparlamenta sociālo iniciatīvu jomā.”

Comments
Share
Office

Leave a reply