Latvijā turpinās “Skolēnu individuālo kompetenču attīstības atbalsta programma”. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Latvijā turpinās “Skolēnu individuālo kompetenču attīstības atbalsta programma”. Andreja Mamikina nedēļas komentārs
Foto: Fotolia – Christian Schwier

Papildus nodarbības padziļinātai mācību priekšmetu izzināšanai, individuālās konsultācijas, mācību vizītes, speciāli mācību cikli, praktiskās un laboratorijas nodarbības – tas viss ir pieejams jūsu bērnam pēc mācību stundām skolā, pie jūsu skolas skolotājiem. Šo iespēju apmaksā Eiropas Sociālais fonds “Skolēnu individuālo kompetenču attīstības atbalsta” programmas ietvaros.

Šīs programmas budžets ir vairāk kā 32 miljoni eiro. No tiem 27 miljonus eiro  nodrošinās Eiropas Sociālais fonds, bet ap 5 miljoniem – Latvijas valsts. Projekts tiks realizēts divos posmos, līdz 2020. gadam. Pirmajā posmā tajā piedalīsies 74 pašvaldības un 233 mācību iestādes. Rīgā par projekta dalībniecēm kļūs 34 skolas.

Naudu programmas realizēšanai saņems pašvaldības, un arī apmaksās 30% darba likmes skolotājiem.

Līdz 2020. gadam projektam ir jāaptver visās Latvijas pašvaldībās 40 procentus skolēnu un līdz 19 procentiem skolotāju.

Programmas ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta tehniskajām zinātnēm. Turklāt tiks organizētas tematiskās nometnes, festivāli, olimpiādes, tehnikas dienas un citas aktivitātes. Vēl bez tam par šīs programmas daļu tiek uzskatīti arī humanitārie priekšmeti. Uzmanība tiks pievērsta gan tiem bērniem, kuri atpaliek mācībās, gan talantīgākajiem, kuriem ir nepieciešama prasmju tālāka attīstīšana un pilnveidošana.

Aicinu jūs sazināties ar savas skolas vadību un uzzināt cik lielā mērā jūsu skola plāno pievienoties šai programmai un kādā veidā jūsu bērnam tiks nodrošinātas papildus nodarbības.

Vai šāda veida programmas būs pieejamas arī pēc 2021. gada, šobrīd ir grūti prognozēt. Ņemot vērā to, ka finansiālās palīdzības apjoms Latvijai nākamajos 7 gadus var sarukt, iespējams, ka tādas programmas vairs netiks organizētas. Tāpēc aicinu kopīgiem spēkiem rūpīgi sekot, lai Eiropas fonda iedalītā nauda “Skolēnu individuālo kompetenču attīstības atbalsta programmai” tiktu izmantota efektīvi un lai mūsu skolēni saņemtu no tās pienācīgu labumu. Ja pamanīsiet programmas nekvalitatīvu ieviešanu, lūdzu ziņojiet man, palīdzēšu sakārtot situāciju.

Comments
Share
Office