Latvijas eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins ticies ar Sīrijas prezidentu Bašāru al Asadu

Latvijas eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins ticies ar Sīrijas prezidentu Bašāru al Asadu

30. decembrī, pusnaktī Sīrijā stājās spēkā pamiers un aktīvās karadarbības pārtraukšana. Ievērot pamiera režīmu no plkst. 00.00 visā valstī apņēmās gan Sīrijas regulārās armijas daļas, gan bruņotā opozīcija.

Pirms pamiera režīma iestāšanās Sīrijā Latvijas eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins (S&D) tikās ar Sīrijas prezidentu Bašāru al Asadu, lai no paša pirmavota uzzinātu par valsts konstitucionālās reformas plāniem, kurus gatavo politiskā vadība.

Andrejs Mamikins ieradās Damaskā pēc Sīrijas valsts ielūguma. Kopā ar Latvijas eiroparlamentārieti neoficiālā vizītē Sīrijā atrodas Igaunijas eiroparlamentāriete Jana Toom (ALDE) un Itālijas eiroparlamentārietis Stefano Maulu (EPP). Pēc Bašāra al Asada uzaicinājuma prezidenta pilī Damaskā kopā ar Eiroparlamenta deputātu grupu viesojās arī Krievijas parlamenta augšpalātas delegācija ar senatoru un vēstnieku Konstantīnu Kosačovu priekšgalā.

“Tas ir unikāls un nebijis tikšanās formāts,” uzsvēra Mamikins. “Kopā tikās Krievijas senatori un Eiroparlamenta deputāti. Neraugoties uz pilnīgi atšķirīgu Krievijas un Rietumvalstu Sīrijas politiskās nākotnes vīziju, neraugoties uz EP rezolūciju, kurā Krievija ir pielīdzināta ISIS, tikšanās dalībnieki nonāca pie kopsaucēja: Eiropas Savienība un Krievija var sadarboties Sīrijas krīzes atrisināšanā.”

Tikšanās noslēgumā Andrejs Mamikins pasniedza Bašāram al Asadam sudraba kolekcijas monētu ar Rīgas pils attēlojumu un atklāja, ka Latvijā ir ne mazums ļaužu, kuriem simpatizē Sīrijas valsts vadītājs un vienkāršie sīrieši.

Neoficiālās eiroparlamentāriešu vizītes ietvaros Andrejs Mamikins tikās arī ar Sīrijas Nacionālās padomes (parlamenta) spīkeri Hadiju Abassu (Khadya Abbas) un Sīrijas parlamenta politisko frakciju līderiem. Vēl Latvijas eiroparlamentārietis apmeklēja blakus galvaspilsētai izveidoto patversmi pārvietotajām personām, kur ar Damaskas provinces gubernatora atbalstu terorisma upuriem tiek nodrošināta bezmaksas naktsmītne, pārtika un medicīniskā palīdzība. “Vienīgā struktūra, kas šobrīd sniedz reālu finansiālo palīdzību cietušajiem, ir ANO Augstais komisārs bēgļu jautājumos. Eiropas Savienības donoru sarakstā diemžēl nav,” atgriežoties no bēgļu centra atpakaļ Damaskā, vietējo plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem pauda Mamikins.

Eiropas Parlaments turpina strīdēties par to, ko darīt ar Sīrijas bēgļiem Eiropā, kaut gan šobrīd ir vienreizēja iespēja palīdzēt Sīrijas tautai uzsākt mierīgu dzīvi savā dzimtenē. Pirmkārt, visām labas gribas valstīm ir jāapvienojas un jāsakauj ISIS un Al-Nusra frontes teroristi, vēl es aicinu Latvijas ĀM nekavējoši mainīt politisko attieksmi pret Sīriju. Otrkārt, ir jāatceļ sankcijas pret Sīrijas valsti, lai likumīgajai valdībai rastos iespēja no naftas pārdošanas peļņas sniegt atbalstu saviem pilsoņiem. Kā zināms, pēdējo 5 gadu laikā 80% sīriešu ir kļuvuši par bēgļiem savā valstī un nevar atgriezties mājās, jo viņu pilsētas ir ieņēmuši teroristi. Treškārt, pēc Alepo atbrīvošanas ir strauji mainījusies politiskā tendence. Esmu pārliecināts, ka jau nākamajā gadā, mēs redzēsim Sīrijā oficiālo Eiropas Parlamenta delegāciju, kuras sastāvā būs deputāti, kuri vēl vakar kaislīgi noliedza “Asada asiņaino režīmu”.

Comments
Share
Office

Leave a reply