Latvijas nacionāļu lielais “oops”! Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Latvijas nacionāļu lielais “oops”! Andreja Mamikina nedēļas komentārs

2018. gads kļuva Latvijai par pagrieziena punktu. Mūsu valstī masveidā sāka iebraukt darba migranti no Ukrainas, Baltkrievijas, Gruzijas un Uzbekistānas.

Tas bija neizbēgami, bet neviens no valdošajiem to skaļi neteica. 2008. gadā, pirms krīzes, Latvijā bija gandrīz par 150 tūkstošiem strādājošo vairāk. Darba roku un galvu izzušanas iemesli ir vienkārši: vieni aizbrauca, citi novecoja, 90-jos gados bērnu dzima maz. Līdz ar to, šobrīd savas darba gaitas uzsāk mazāk jaunu cilvēku.

Demogrāfiju var salīdzināt ar smagu ceļa rulli, kurš kustās uz priekšu lēnām, bet, kad tas tomēr nokļūst savā galapunktā, apturēt to ir ļoti grūti. Demogrāfiskie robi, kaut daļēji, tiks aizpildīti. Darba migrantu, vēlāk arī pastāvīgo migrantu, ieceļošana Latvijā ir neizbēgama. Šos procesus var pārtraukt kārtējā ekonomiskā krīze; diemžēl tikai uz laiku. Kad korupcijas, muļķības un nacionālisma dēļ no valsts tiek izspiesti tās pamatiedzīvotāji, tad jauni iedzīvotāji var ieņemt tukšās vietas tikai ar migrācijas palīdzību.

Vēlos uzdot jautājumu nacionāļiem! Jūs tā to visu bijāt iecerējuši pirms 25 gadiem? Ja jūsu mērķis ir sasniegts, tad apsveicu! Esat saņēmuši gribēto. Tomēr nojaušu, ka tādu iznākumu jūs negaidījāt. Jums tā vienkārši sanāca…

Kāds domā, ka nacionāļus par šo izgāšanos kāds sodīs? Nē! Tieši otrādi. Viņiem atvērsies otrā elpa, viņi cīnīsies pret jauniem migrantiem. Viņi atkal kļūs par Latvijas sabiedrības aizstāvjiem, un noteikti atradīsies piekritēji, kuri tos atbalstīs.

Lūk, tā politiska izgāšanās var pavērt jaunas politiskās iespējas. Šī izkārtnes cīņa būs ilga un nolemta, jo pārmaiņas Latvijas sabiedrībā tuvākās desmitgades laikā noritēs ļoti ātri, grib to mūsu nacionāļi vai negrib. Arī šoreiz viņi par to nestāsta saviem vēlētājiem. Patiešām, kāpēc lai sarūgtinātu vēlētājus pirms laika? Lai ļaudis padzīvo ilūzijās, bet nacionāļi tikmēr pasargās viņu sirdsmieru.

Comments
Share
Office