Lielbritānijas ekspremjers: šobrīd notiek cīņa starp globālistiem un antiglobālistiem

Lielbritānijas ekspremjers: šobrīd notiek cīņa starp globālistiem un antiglobālistiem

Bijušais Lielbritānijas premjers Gordons Brauns, uzrotījis piedurknes, uzsācis kampaņu ar mērķi saglabāt Lielbritāniju Eiropas Savienības sastāvā. Viena no svarīgākajām viņa kampaņas sastāvdaļām bija uzstāšanās Eiropas Parlamenta Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas priekšā.

Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs savā ievadtekstā vairākkārt uzsvēra, ka lēmums par palikšanu ES ir pašu britu rokās, tomēr Šulca kungs vēlreiz pabrīdināja, ka, Lielbritānijas aiziešanas gadījumā, zaudētāji būs visi.

Gordons Brauns pauda pārliecību – ja Lielbritānija atdalīsies no Eiropas Savienības, tai būs kādam jāpievienojas: “Tie, kuri vēlas aiziet no ES izvēlējušies sev lozungu: “Jāizstājas no ES lai pievienotos pasaulei!”” Izstājoties no ES, Lielbritānija eventuāli varētu cieši satuvināties ar ASV, taču Amerika skaidri ir izteikusi vēlmi redzēt Angliju ES sastāvā. Tā nesenās vizītes laikā Lielbritānijā, prezidents Obama lielāko daļu publisko pasākumu veltīja britu pierunāšanai nepamest Eiropas Savienības saimi. Tas nozīmē – ja Anglija tomēr izstāsies no ES, tā dziļi un neglābjami iesēdīsies starp krēsliem.

Brauns atzīmēja, ka šobrīd Eiropas Savienība daudziem Anglijas politiķiem ir zibensnovedēja lomā. Visās neveiksmēs un nebūšanās tiek vainota ES. “Uz kuru novels vainu, ja izstāsies no Eiropas Savienības?” retoriski jautāja Lielbritānijas ekspremjers. “Mans tuvs draugs Brazīlijas eksprezidents Lula da Silva, starp citu, viņam ir lieliska humora izjūta, reiz stāstīja: kad viņš vadījis arodbiedrību, tad visās nebūšanās vainojis valdību. Kad aizgājis politikā un vadījis opozīcijas partiju, visā atkal vainojis valdību. “Taču, kad es kļuvu par prezidentu un izveidoju valdību, tad visās neveiksmēs sāku vainot… amerikāņus!” smaidīdams nobeidzis L.da Silva.

Gordons Brauns pasvītroja, ka vienīgais, kurš nav pret Lielbritānijas izstāšanos no ES ir Donalds Tramps: “Aptaujas dati liecina, ka 70 % amerikāņu jutīsies apdraudēti, ja uzvarēs Tramps. Savukārt atlikušie 30% par Trampa ievēlēšanu neuztraucoties, jo pēc vēlēšanām dzīvošot Kanādā!” – smējās britu ekspremjers un uzreiz turpināja ar vēl vienu anekdoti: “Vai zināt, ko Tramps atbildēja, kad viņam lūdza nosaukt 3 visdiženākos amerikāņus? Nezināt? Donalds atbildēja: atlikušie divi ir Linkolns un Vašingtons!”

Brauns uzsvēra, ka šobrīd notiek cīņa starp globālistiem un antiglobālistiem. Gaidāmais referendums Anglijā ir vien atsevišķs kaujas posms: “Kampaņa par palikšanu ES nedrīkst būt balstīta ļaužu iebiedēšanā! Ir jāizmanto pozitīvi argumenti! Viens no tādiem ir: jau 70 gadus ES projekts palīdz saglabāt mieru Eiropas kontinentā, palīdz pārvarēt iekšējo tirgu barjeras, paaugstinot daudzu jo daudzu cilvēku dzīves līmeni. Ideja par to, ka atdalīšanās darīs valsti neatkarīgāku un brīvāku, ir iluzora. Tieši pretēji Lielbritānija kļūs atkarīga no globālo spēlētāju lēmumiem.”

G.Brauns pauda pārliecību, ka nacionālās valstis pašas nav spējīgas tikt galā ar ekoloģiskām problēmām, epidēmijām, globālās ekonomiskās krīzes situācijām un humanitārām katastrofām.

Eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins jautāja Anglijas ekspremjeram: “Ja globalizācija ir tik vērtīga un svarīga, kāpēc liela daļa eiropiešu pretojās un neatbalsta ES mērķus un vērtības? Spilgts piemērs ir nesenās vēlēšanas Austrijā, kur puse vēlētāju atdeva savu balsi galēji labējam kandidātam – eiroskeptiķim?”

Gordons Brauns atbildēja, ka globalizācijas izraisītās pārmaiņas emocionāli atbalsojas cilvēkos, radot šaubas par rītdienu un pastiprinot vēlmi saglabāt ierasto vidi, un savu identitāti. Tieši tāpēc atbalstu saņem politiķi, kas piedāvā atpakaļgaitu un vieglus, bet neizpildāmus, solījumus. Pasaule ir izmainījusies, un nav iespējams atgriezties pagātnē! Var vien pašizolēties no apkārtējās pasaules.

Comments
Share
Office

Leave a reply