Eiropas vēlētājiem ir apnikusi politiskā liekulība

Eiropas vēlētājiem ir apnikusi politiskā liekulība

Konstitucionālā referenduma izgāšanās Itālijā ir kļuvusi par vēl vienu pierādījumu tam, ka Eiropas Savienībai ir jāvirzās kopēju vērtību un lielākas integrācijas virzienā, uzskata eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins (Eiropas Parlamenta Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa, S&D).

Pirmdien, 5. decembrī Andrejs Mamikins uzstājās X Eiropas Krievu forumā, kurš norisinājās Eiropas Parlamentā. Savā runā Latvijas eiroparlamentārietis uzsvēra, ka Eiropas Savienības lielākā problēma ir krasā atšķirība starp pasludinātajiem ideāliem un reālo rīcību.

“ES ārpolitikai nav kopējas gribas. Ir vien 28 dalībvalstu sava veida interešu summa. Ja jūs publiski pajautāsiet Eiropas politiķiem, kādi motīvi tos vada, viņi atbildēs: “Protams, ka mūs vada vienotas, demokrātiskas vērtības! Tās mums ir ļoti svarīgas!” No otras puses, aizkulisēs bieži notiek pragmatiski “darījumi”, kuros par kopīgām vērtībām neviens pat neatceras,” tā A.Mamikins.

Runājot par ES un Krievijas attiecībām, Mamikins atzina, ka sankciju piemērošanā vai atcelšanā ES pamatojas tikai un vienīgi uz pragmatiskiem apsvērumiem, nevis seko noteiktiem principiem. Atsevišķiem politiķiem attiecību pasliktināšanās ar Krieviju ir iespēja nopelnīt politiskos punktus. Kā piemēru Mamikins minēja Poliju. Eiroparlamentārietis šaubās, ka Polijas valdība, kas tiek nemitīgi kritizēta ES iekšienē par likuma varas un cilvēktiesību pārkāpumiem, parūpēsies par to ievērošanu ārpus Eiropas Savienības. Pēc Latvijas eiroparlamentārieša domām, Polijas valdība iestājas par sankcijām pret Krieviju, jo poļu vēlētāji baidās un nemīl Krieviju vēsturisku un ģeopolitisku apsvērumu dēļ. Pareizi ekspluatējot poļu neviennozīmīgās jūtas, tās var pārvērst vēlētāju balsīs nākamajās vēlēšanās.

“Ir pamatotas aizdomas, ja Krievijas tirgus būtu tik liels kā Ķīnas vai arī, ja no Krievijas būtu atkarīgs – cik miljonu bēgļu ieplūstu Vācijā pirms nākamajām Parlamenta vēlēšanām, nekādu sankciju nebūtu. Šobrīd pragmatiskā motivācija “pret” sankciju atcelšanu pret Krieviju pārsver pragmatisko motivāciju “par”,” izteicās eiroparlamentārietis.

Pēc Mamikina domām, Eiropas līderiem ir jāsaskaņo savi vārdi ar darbiem. “Izteiktais falšums tracina daudzus ne vien Eiropā, bet arī ārpus tās. Nav nekā pārsteidzoša faktā, ka eiropieši soda savu politisko eliti vēlēšanās un referendumos par meliem, divkosību un izlikšanos!” tā A.Mamikins.

Pilnu uzstāšanas tekstu lasiet šeit!

Comments
Share
Office

Leave a reply