Meksikāņu seriāls un bērni. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Meksikāņu seriāls un bērni. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Meksikāņu seriāls par Latvijas valdības veidošanu turpinās.

Ja valstij ilgu laiku nav valdības, tad sakārtotā sabiedrībā sekas var palikt neredzamas. Taču tas nav mūsu gadījums!

Neturot stūri, var braukt pa gludu šoseju, taču, ja brauc pa sadangātu lauku ceļu, var viegli iebraukt grāvī. Bedres uz ceļiem ir gadiem krātās problēmas mūsu sabiedrībā. Problēmas, kuras pieprasa striktas reformas. Tās īstenot var pragmatiska un rīcībspējīga valdība.

Iedomāsimies, ka mums ir valdība, ka tā ir gudra un uzstāda prioritātes. Es aicinātu aizdomāties par mūsu bērniem. Viņi ir mūsu sabiedrības nākotne, kura ir atkarīga no šodienas lēmumiem. Kādos apstākļos dzīvo bērni, kā mēs viņus ārstējam, kā audzinām un izglītojam, kādās ģimenēs viņi dzīvo, ar kādām problēmām ģimenes saskaras? Šiem jautājumiem ir liela nozīme.

Kopā ar kolēģiem Eiropas Parlamenta Sociālistu un demokrātu grupā strādājam pie programmas “Bērnu garantija”. Esmu sagatavojis vairākus faktus par mūsu Latvijas bērniem. Pēc EUROSTAT datiem:

  • gandrīz 21,6 % Latvijas bērnu izjūt materiālas grūtības;
  • 21,1 % dzīvo sliktā vai pārapdzīvotā miteklī (Igaunijā – 5,2%);
  • 12,4 % jauniešu vecumā no 16 līdz 29 gadiem sirgst ar hronisku kaiti vai mēģina sadzīvot ar veselības problēmām;
  • gandrīz trešā daļa jaunu cilvēku vecumā no 25 līdz 29 gadiem smēķē;
  • 15-29 gadus jaunu cilvēku pašnāvību skaita ziņā Latvija ieņem trešo vietu Eiropas Savienībā.

Starptautiskā skolēnu novērtēšanas programma PISA atklājusi sliktas matemātikas zināšanas 21,4%  skolēnu (15 g.v.), literatūrā – 17,7%, “Zinātnē” – 17,2%.

Samazināt šos negatīvos rādītājus ir iespējams. Tie ir jāizceļ prioritāšu sarakstā, jāizstrādā īpašas programmas, jāiedala finansējums un jākontrolē, lai nauda netiek nozagta. Lai tas varētu notikt, ir jābeidz kautiņš par ministru portfeļiem un jāsāk rīkoties.

Comments
Share
Office