Par Eiropas reindustrializāciju

Par Eiropas reindustrializāciju

Eiropas Parlaments aicina Eirokomisiju izstrādāt plānu, kas veicinās Eiropas reindustrializāciju. Rezolūcijas inciators ir Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa Eiroparlamentā (S&D). 

“Par ambiciozas industrijas politikas izveidi Eiropas Savienībā stratēģiskās izaugsmes prioritātes, nodarbinātības un inovāciju kontekstā Eiropā”. 

No Latvijas eiroparlamentārieša Andreja Mamikina runas Strasbūrā (05.07.2017).

Godājamie kolēģi,

Eiropas Savienība nedrīkst atdot savu industriālo jaudu citiem kontinentiem. Tas būtu aplami! Tieši tāpat kā cilvēka organisms nevar paziņot, ka turpmāk neizmantos aknas, jo aknas nav tik lieliskas kā nieres. Tāda rīcība būtu graujoša organismam.

Iestājoties Eiropas Savienībā, mana valsts Latvija zaudēja 25% darba vietu rūpniecības nozarē, un tagad mēs ļoti lielā mērā esam atkarīgi no Eiropas fondu palīdzības. Bez atbilstošas industriālās politikas, mēs nevaram ar pārliecību teikt, ka Eiropas ekonomika ir stabila. Lūk, tieši tāpēc ir svarīgi stiprināt un modernizēt rūpniecības bāzi Eiropā. Eirokomisijai kopā ar ES dalībvalstīm ir jāizstrādā pilnvērtīga Eiropas industriālās politikas stratēģija.

Dārgie kolēģi, mēs nevaram viens otru pakasīt aiz austiņas un nosaukt to par mūsdienu ekonomikas apkalpošanu! Eiropai ir nepieciešama moderna un attīstīta rūpniecība.

 

Comments
Share
Office