Par bēgļiem, gliemežiem un 85 eirocentiem

Par bēgļiem, gliemežiem un 85 eirocentiem

Andrejs Mamikins šodien savā FB vietnē pastāstīja par jezīdiešu meiteni Lamiju Tahu: es redzēju šo meiteni vakar vakarā! Viņas vārds ir Lamija Taha (Lamya Taha). Viņa ir jezīdiete, runā kurdu valodā, nāk no Irākas. Viss sākās tad, kad DAESH kaujinieki ieņēma skolu. Visus vīriešus nogalināja uzreiz, bet sievietes izģērba un aizveda uz cietumu Rakā. Cietums varmākām tomēr nelikās pietiekami droša vieta, kur turēt “īpaši bīstamās noziedznieces”.

Lamija kopā ar savu māsu tika pārvesta uz Aleppo. Tur, absolūti legāli, vergu tirgū viņu nopirka viens no DAESH kaujiniekiem. Tā Lamija kļuva par zvēra īpašumu.

Jaunās meitenes ierastā pasaule bija sabrukusi, viņa bija kļuvusi par draugu un sava ciemata iedzīvotāju nāvessodu aculiecinieci, neskaitāmās traģēdijas tik ļoti satricināja, ka Lamija nolēma aiziet no dzīves. Viņa jau bija paspējusi uzšķērst vēnas, kad tika nogādāta slimnīcā. Vergturis teica, ka meitene viņam ir ļoti vajadzīga kādam īpašam mērķim.

Lamijai izdevās aizbēgt no slimnīcas. Ceļā viņa sastapa sīriešu ģimeni. It kā kārtīgā un iejūtīgā ģimene piedāvāja meitenei naktsmājas. Jau nākamajā dienā “laipnie un viesmīlīgie” ļaudis izdeva Lamiju atpakaļ DAESH kaujiniekam-vergturim. Varmāka mocīja, spīdzināja un sita meiteni vairākas dienas no vietas. Kad “eksekūcija” bija beigusies, saimnieks iemeta Lamiju mašīnā un veda uz Irāku. Ceļā Lamija attapās, sakopojusi pēdējos spēkus, izrausās no mašīnas un bēga atkal. Arī šoreiz varmākam ar acīgo vietējo palīdzību izdevās nabaga bēdzēju noķert. Lamiju turpināja spīdzināt, vairākas dienas nedodot ne ēst, ne dzert. Meitenes ķermenis pārvērtās par asiņainu gaļas gabalu. Savādi, ka viņa vēl spēja elpot.

Lamiju pārdeva Mosulas vergu tirgū nākamajam DAESH kaujiniekam. Spīdzināšana un pārestības turpinājās arī pie jaunā “saimnieka”. Starp moku seansiem Lamiju lika pie spridzekļu izgatavošanas. Novārdzinātās meitenes pagatavotie spridzekļi atņēma tūkstošiem dzīvību Sīrijā, Irākā, iespējams, arī Eiropā.

Brīnumainā kārtā, Lamijai izdevās aizbēgt arī no jaunā saimnieka. Notvertu, viņu nodeva šariāta tiesai. Tiesnesis ilgi lēma: nogalināt Lamiju uzreiz vai tomēr nocirst kāju. “Es ļoti labi pratu skriet, man izdevās aizbēgt no varmākām vairākas reizes,” stāstīja Lamija.

Tiesas iznākumu ietekmēja kāds bagātnieks no Saūda Arābijas. Viņš izpirka Lamiju par lielu naudu un aizveda… uz DAESH kaujinieku nometni, kur sāpes un pāridarījumi turpinājās ar jaunu spēku.

Atkal Mosulas vergu tirgus. Atkal jauns saimnieks. Atkal šausmas.

Nākamajā reizē Lamiju pārdeva kopā ar 9-11 gadus jaunām jezīdu meitenītēm. Bērnu pārdošanas brīdī notika aviācijas uzlidojums. Lamijai izdevās nodot vēstulīti tuviniekiem un aizbēgt no vergu tirgus kopā ar vienu astoņus un otru astoņpadsmit gadus vecu meiteni. Pēdējās bēgšanas laikā Lamija zaudēja labo aci, bet kreisā acs tik tikko spēj atšķirt gaismu no tumsas. Ar Vācijas Sociāldemokrātiskās partijas un Kurdistānas Strādnieku partijas palīdzību meitene nokļuva Vācijā. Lamija skumji stāsta, ka viņai ir kauns: “Esmu dzīva un drošībā. Šobrīd vēl 800 manu radu, ciemata iedzīvotāju un paziņu izcieš tādas pašas šausmas, kādas pārdzīvoju es.”

Vācu ārsti teica Lamijai, ka ir cerības nedaudz uzlabot kreisās acs redzi, taču pilnvērtīgi viņa vairs nekad neredzēs.

Es jau agrāk lasīju par Lamiju ārzemju preses izdevumos, taču neviens raksts vai reportāža nespēj līdzināties tam, ko esi redzējis pats savām acīm izstieptas rokas attālumā. Vakar vakarā Strasbūrā Lamija uzstājās mūsu – Sociālistu un demokrātu alianses grupas – priekšā. Visi politiskās grupas biedri – 191 deputāts un ap 200 padomnieku – piecēlās kājās. Pār rūdīto politiķu – pieaugušo vīru un sievu vaigiem ritēja asaras. Lamija ir apņēmusies strādāt Vācijā par skolotāju un stāstīt pasaulei taisnību par DAESH zvērībām.

Es klausījos Lamijas Tahas stāstu, un domās uzdevu jautājumus:

  • pirmo jautājumu gribēju uzdot skumji slavenajam LR1 žurnālistam Tomsonam, kurš ķiķināja ēterā par zemnieka repliku, ka bēgļi ir tādi paši kā gliemeži dārzā, kuri jāindē nost. Tie varot skādēt Latvijas nācijas pamatiem;
  • otro jautājumu – Nacionālajai apvienībai par to, ka 85 eirocenti tādiem kā Lamija Taha ir drauds Latvijas nacionālajai drošībai un budžetam;
  • trešo jautājumu – atsevišķiem mūsu Latvijas eiroparlamentāriešiem, kuri auro par to, ka nekādā ziņā nedrīkst pieļaut militāro sadarbību starp Krievijas, Irānas īpašo uzdevumu vienību un Bašara Asada spēkiem, kas ir gatavi cīnīties un cīnās pret DAESH;
  • ceturto jautājumu – visiem sātīgi paēdušajiem EP konservatīvajiem, kas rudenī nosodīja ASV un Krievijas sadarbību Sīrijas gaisa telpā;
  • piekto jautājumu – kontrpropagandas projekta ziņojuma autoriem Eiropas Parlamentā (tā melnraksts šobrīd tiek apspriests EP sēdēs, balsojums notiks plenārsesijas laikā septembrī). Tā teksta saturs īsumā: galvenais drauds Eiropai ir Krievijas televīzijas kanāli (teksts par televīzijām aizņem 80% no kopējā satura) turpretī par DAESH tiek runāts vien 20% (!) satura. Tas nozīmē, ka Eiropu DAESH teroristi apdraud pavisam nedaudz!

Vai mūsos vēl ir palicis kaut kas cilvēcisks?

Comments
Share
Office

Leave a reply