Par rausīšiem un vēlētājiem. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Par rausīšiem un vēlētājiem. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Pēc Eiropas Komisijas jaunākās aptaujas datiem, vien 19% Latvijas iedzīvotāju uzticas Saeimai, bet politiskajām partijām tic vēl mazāk – 5%. [1] [2]

Sanāk, ka Latvijas iedzīvotāji 6. oktobrī piedalīsies parlamenta vēlēšanās, kaut gan mazāk kā viena piektā daļa uzticas Saeimai kā institūtam un balsos par partijām, kurām principā neuzticas.

Šis neuzticēšanās reitings ir spilgts piemērs tam, kā slikts izpildījums spēj sabojāt iedzīvotāju pārstāvības ideju. Pie tā ir vainīgas partijas, kuras līdzīnās vienveidīgiem rausīšiem ar lozungu kā alkoholiķa tosts: “Novēlu, lai visiem…” Viņi ņem no sponsoriem lielas naudas un izkarina savus gludos ģīmīšus tuvu un tālu.

Ja viņi iegūst balsis, tad tūlīt aizmirst vēlētājus un sāk atstrādāt sponsoru naudu. Galu galā vēlētāji viļas ne tikai politķos, bet arī savu interešu pārstāvības idejā kā tādā.

Ja kāds vēlas arī turpmāk balsot par rausīšiem plakātos plakātiem, tad var balsot. Mums nav tāda likuma, kas liegtu kāpt uz viena un tā paša grābekļa vairākkārt. Taču labāk ir balsot par tiem, kuri skaidri formulē savu nostāju.

Parlaments pastāv tāpēc, lai likumus pieņemtu valsts iedzīvotāju pamatgrupu pārstāvji. Krievvalodīgo ir 38% Latvijā, tāpēc ir loģiski, ka krievvalodīgo valsts iedzīvotāju frakcijai ir jābūt parlamentā. Mēs – Latvijas Krievu savienība – nekautrējamies no saviem vēlētājiem un partijas nosaukumu nemainīsim.

Mums ir strikta nostāja, kas atšķir mūs no pārējām partijām:

  • Mēs esam pret Latvijas dalību NATO un pret svešzemju militāro spēku klātbūtni valstī;
  • Mēs esam par tiesībām mācīt bērnus skolā krievu valodā;
  • mēs esam par krievu valodas izmantošanu varas struktūrās;
  • Mēs esam par labām attiecībām ar Krieviju un par Eiropas Savienības sankciju pret Krieviju atcelšanu;

Mēs – Tatjana Ždanoka un, es, Andrejs Mamikins – noliekam Eiropas Parlamenta deputātu mandātu, lai veidotu “Latvijas Krievu savienības” frakciju Saeimā. Mēs to darām tāpēc, ka tieši tagad parlamentā ir nepieciešama principiāla un aktīva opozīcija, bet mūsu valsts krievvalodīgajiem iedzīvotājiem – interešu pārstāvība.

[1] “REPORTS”, 43., 44. lpp

Comments
Share
Office