Parakstu akcijas “Par nepilsoņu balss tiesībām EP vēlēšanās” pirmā, nelielā uzvara

Parakstu akcijas “Par nepilsoņu balss tiesībām EP vēlēšanās” pirmā, nelielā uzvara

Svinam pirmo, nelielo parakstu akcijas “Par nepilsoņu balss tiesībām EP vēlēšanās” uzvaru! Neesam vēl iesnieguši petīciju un parakstus Eiropas Parlamentā, kad Latvijas Simtgades padome jau izskata iespēju sagaidīt Valsts simtgades svētkus vismaz daļēji atceļot pazemojošo un kaunpilno nepilsoņa statusu.

Rus.delfi.lv šodien ziņo: kā raksta laikraksts Latvijas Avīze Simtgades padome izskata dažādus variantus: automātisku pilsoņa statusa piešķiršanu neatkarīgajā Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem, tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās un pilsoņa statusa piešķiršanu visiem nepilsoņiem.

Diskusija par naturalizāciju notika Simtgades padomes sēdē, kuras biedri ir esošais Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un bijušie Latvijas prezidenti. Kā ziņo laikraksts, pagaidām vēl ir pāragri spriest par konkrētiem lēmumiem.

Pie Valsts prezidenta kancelejas ir izveidota ekspertu grupa, kas izskatīs dažādas nepilsoņu skaita samazināšanas iespējas, it īpaši starp bērniem. Kā izteicās grupas vadītāja Liesma Ose, runa varētu būt par Latvijā dzimušajiem bērniem vai atsevišķiem atvieglojumi naturalizācijas procesā, bet ne pilnīgu nepilsoņu statusa atcelšanu Latvijā.

Comments
Share
Office

Leave a reply