Pienācis laiks atbrīvoties no ilūzijām. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Pienācis laiks atbrīvoties no ilūzijām. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis piedāvā aizliegt privātajām augstskolām un koledžām pasniegt krievu valodā. Kā jau ierasts viņš to dara, lai pasargātu latviešu valodu un mūsu bērnus. Tāpēc, kā parasti, nav jākonsultējas ar tiem, uz kuriem būs vērsts šis projekts un no kuru nodokļiem viņš saņem atalgojumu katru mēnesi.

Krievu valodā pasniegt nedrīkst, bet Eiropas Savienības valodās – drīkst. Vai vēl ir palicis kāds naivulis, kurš domā, ka ministra kungs to dara latviešu valodas sargāšanas vārdā, bet nevis tāpēc, lai ierobežotu krievu valodu Latvijā.

Vai vēl kaut kur mitinās apgarotie, kuri prāto, ka viņš dienu un nakti strādā mūsu bērnu vārdā, nevis zvejo nacionāļu balsis gaidāmajās vēlēšanās?

Vai eksistē vēl kāds, kurš tic, ka nacionāļi neiejauksies mūsu privātajā dzīvē un privātuzņēmumos? Vai ir vēl tādi, kuri gatavi arī turpmāk klusēt, slēpjoties no realitātes savā iedomu pasaulītē?

Vai kāds vēl šaubās par to, ka mūs sagaida jaunas iniciatīvas, kuras aicinās slēgt krievu valodā translējošus televīzijas kanālus Latvijā, ka nesekos represijas pret bērnudārzu un skolu darbiniekiem, ka neturpināsies citādi domājošo vajāšana?

Domāju, ka neviens vairs nelolo ilūzijas. Nacionālisms jauksies jūsu privātajā dzīvē, lai diktētu kā jums dzīvot, kuros svētkos klāt galdu, ko runāt un kādas domas domāt. Tas traucēs uzņēmējdarbībai, nekaunīgi izrīkosies ar jūsu nodokļiem, ierobežos jūsu tiesības un brīvības. Nacionāļi ieviesīs cenzūru. Turpinot iznīcināt perspektīvas, tas spiedīs ārā no valsts cilvēkus, pārvēršot to tuksnesī.

Viņi nicina tos, kuri nevar sevi aizstāvēt. Viņi nenomierināsies, kamēr nesastaps pretsparu. Pakļāvība un samierināšanās tikai uzkurina viņus un provocē jaunu uzbrukumu plānošanu.

Atmetiet ilūzijas! Ja nakts vidū jūs uzmodinās kājas spērins mājas durvīs. Ziniet, – tur ir ieradies nacionālisms, lai jums palīdzētu…

Comments
Share
Office