Planēta ir glābta. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Planēta ir glābta. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Eiropas Parlamentā kārtējais skandāls. Deputāte Sandra Kalniete pieprasa izdzīt Krievijas prezidenta preses sekretāra Peskova meitu Jeļizavetu Peskovu no EP stažieru rindām. Viņa taču var uzzināt prātam neaptveramu Parlamenta noslēpumu un izstāstīt tētim. Lūk, cik viss vienkārši! Vairs nevajag spiegu armiju, pietiek prezidenta preses sekretāra meitai bez maskēšanās pastažēties dažus mēnešus, un Galvenais Noslēpums var tapt zināms. Loģika šeit ir, un tā ir viena. Sandrai Kalnietei pēc trīs mēnešiem jāstartē Eiropas Parlamenta vēlēšanās, tāpēc ir jāpiedomā, ar ko pārsteigt cienījamo publiku.

Ir ļaudis, kuri tic, ka visapkārt ir ļaundari, ienaidnieki un spiegi. Ja ir pieprasījums, ir arī piedāvājums. Atrodas politiķis, kurš varonīgi cīnās ar šīm neredzamajām briesmām. Mēs, pārējie, dzirdam cīņas dunu un ļaundaru rūcienus. Beigu beigās parādās nogurušais politiķis-varonis ar paziņojumu, ka kārtējais neliešu plāns ir neitralizēts un šausmoņa taustekļi nocirsti.

Vēlētājs atviegloti plaukšķina, bet viņa prieku tūlīt apklusina atgādinājums, ka tā bija tikai viena uzvara un vēlētāji joprojām ir briesmās; ienaidnieku ir daudz un viņi ir asinskāri, tāpēc ļaudīm vajag megasargu, kurš modri uzraudzīs viņu mieru. Lai to īstenotu, vajag pavisam nedaudz. Sargs ir jāievēlē.

Varētu šķist, ka tas ir stāsts jaunāko klašu skolēniem. Diemžēl, šī patrulā shēma nostrādā jau daudzus gadus.

Sandra Kalniete un viņas domubiedri cīnās ar šausmīgiem spēkiem. Neskatoties uz viņu regulārajām uzvarām, briesmas kļūst nevis mazākas, bet arvien lielākas. Tagad no vēlētājiem tiek prasīts ne tikai balsot par varoņiem-aizstāvjiem, bet personiskās drošības dēļ nepievērst uzmanību problēmām ekonomikā, demogrāfijā un sociālajā jomā. Vārds “drošība” iegūst ironisku nokrāsu. Jo lielāka nodokļu maksātāju nauda tiek tērēta drošībai, jo lielākās briesmās mēs attopamies. Tas nozīmē, ka jātērē vēl lielāka nauda drošībai un jābalso par varonīgajiem cīnītājiem. Apburtais loks turpinās.

Planēta vēlreiz ir glābta. Paldies, Sandra Kalniete!

Comments
Share
Office