Pret Stambulas konvenciju

Pret Stambulas konvenciju

Šodien Eiropas Parlaments nobalsoja par Stambulas konvencijas ratificēšanu.

Latvijā vairāk kā pusgadu notika aktīvas diskusijas par nepieciešamību pievienoties konvencijai. Galvenais tās pretinieks bija Latvijas Tieslietu ministrija, kuru vada Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) un sabiedriskās organizācijas, kuras ir pārliecinātas, ka Stambulas konvenciju nedrīkst ratificēt, jo dokuments pieļauj poligāmiju un legalizē tā saucamo “sociālo dzimumu” (angl. gender).

Latvijas eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins šodien balsoja pret Stambulas konvenciju, par ko paziņoja savā Facebook vietnē“Cīņa ar jebkādu vardarbību pret sievieti un pret vardarbību ģimenē ir katras civilizētas sabiedrības pienākums. Tomēr Stambulas konvencija izmanto šo nopietno tēmu, lai ieviestu terminu “sociālais dzimums” (angl. gender) un “sociālā dzimuma identitāte”, kas ir pretrunā ar dzimuma jēdziena definējumu starptautiskajās tiesībās.

Cīņa ar vardarbību pret sievietēm, palīdzības sniegšana tāda veida vardarbības upuriem un izglītošanas darbs, kā vardarbības profilakses pasākums, atrodas ES dalībvalstu kompetencē. Pievienojoties Stambulas konvencijai, Eiropas Savienība apdraud Lisabonas vienošanos un ietekmē tās darbību.

Šodien vardarbība pret sievietēm un vardarbība ģimenē ir krimināli sodāms noziegums visās Eiropas Savienības valstīs. Ne visas dalībvalstis ir ratificējušas pretrunīgo Stambulas konvenciju, jo tām ir nopietni iebildumi pret dokumenta tekstu.

Ja sabiedrībai tiek atņemta iespēja noteikt robežu starp sievieti un vīrieti, tad arī cīņa ar vardarbību pret sievietēm kļūs par ārišķīgu formalitāti, kura nesniegs reālu palīdzību sievietēm-vardarbības upuriem. Tieši tāpēc es balsoju pret!” uzsvēra eiroparlamentārietis.

Comments
Share
Office