Sākusies ziemas uzņemšana “Jauniešu garantijas” bezmaksas mācībām

Sākusies ziemas uzņemšana “Jauniešu garantijas” bezmaksas mācībām

Kā šodien ziņo portāls “Delfi” ir sākusies dokumentu pieņemšana “Jauniešu garantijas” pusotra vai gada izglītības programmās, kurās bez maksas var iegūt darba tirgū pieprasītu kvalifikāciju kādā no 59 profesijām. Ziemas uzņemšanā audzēkņus gaida 24 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā.

“Šajā uzņemšanā pusotra gada laikā jaunie cilvēki var izvēlēties apgūt kādu no 38 profesijām. To vidū ir tādas populāras profesijas kā grāmatvedis, automehāniķis, SPA speciālists un lauku īpašuma apsaimniekotājs. Var apgūt arī jauniešu vidū mazāk pieprasītus, bet darba tirgū nepieciešamus arodus kā, piemēram, poligrāfijas ražošanas tehniķis, floristikas speciālists, namdaris, bārmenis vai būvkonstrukciju montētājs. Piedāvājumā ir arī 21 profesija, kuru var apgūt gada laikā. To klāstā ir tādas iepriekšējās uzņemšanās populāras profesijas kā pavārs, frizieris, lietvedis, atslēdznieks un metinātājs, tomēr jaunieši ir gaidīti arī citās kvalifikācijās, piemēram, šuvējs, mūrnieks, bārmenis, autoatslēdznieks un motorzāģa operators,” ziņo “Delfi”.

Programmā “Jauniešu garantija” var piedalīties jauni cilvēki vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri pagaidām nemācās un atrodas darba meklējumos. 

Atgādinām, ka Eiropas Parlamenta Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas pūles ir vainagojušās panākumiem – ir pieņemts lēmums iedalīt “Jauniešu garantijas” programmai līdz 2020. gadam vēl 3 miljardus eiro. Daļu šīs naudas saņems arī Latvija. Tas nozīmē, ka programma turpinās strādāt vēl vairākus gadus.

Dokumentus izvēlētajā profesionālās izglītības iestādē pusotru gadu ilgajās programmās var iesniegt līdz 2017. gada 6. janvārim, savukārt gadu ilgajās – līdz 17. februārim. Ar visām “Jauniešu garantijas” profesijām, izglītības iestādēm, uzņemšanas noteikumiem un priekšrocībām var iepazīties VIAA mājaslapā.

Nauda ir iedalīta, programma strādā! Ja esi jauns cilvēks vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kurš pagaidām nemācās un atrodas darba meklējumos, tad tev atliek vien izvēlēties profesiju un pierakstīties programmā. Īpaši vēlamies uzrunāt mammas, tētus, vecmāmiņas, vectētiņus un pārējos radiniekus: pievērsiet savu bērnu un gados jauno radinieku uzmanību šai informācijai! Laba izglītība un stabils arods var sniegt iespēju realizēt sevi, kļūt veiksmīgākam un vērtīgākam sabiedrības loceklim. 

Comments
Share
Office

Leave a reply