Samazinājies jauniešu bezdarbs! Mūsu pirmie panākumi

Samazinājies jauniešu bezdarbs! Mūsu pirmie panākumi

Svinam nelielu uzvaru! Publicēti iepriecinoši dati par “Jauniešu garantija” programmu. Gada laikā bezdarbs jauno cilvēku vidū samazinājies par 5,6 %. 

Eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins: “Jauniešu garantija” programma saņēma finansējumu tikai pateicoties mūsu – Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas – pūlēm. Mēs to burtiski izplēsām no labējo politiķu krampjainā satvēriena. Jāteic, ka labējie politiķi rīkojās sev ierastā veidā: “Lai katrs pats kuļas kā grib!” un kategoriski nevēlējās iedalīt līdzekļus jauniešu atbalsta programmai. Galu galā sociāldemokrāti panāca savu! “Jauniešu garantija” programmas ietvaros Latvijai esam izcīnījuši 9,2 miljonus eiro 2015.gadā, bet kopumā mūsu valstij ir piešķirti 29 miljoni eiro. Man, kā politiķim, ir ļoti patīkami redzēt mūsu darba augļus”.

Programmas mērķis ir palīdzēt jauniem cilvēkiem pievērsties mācībām un atrast savu vietu darba tirgū. Par šo naudu tiek subsidētas prakses darba vietas. Jaunie cilvēki var apgūt pieprasītu profesiju, pārkvalificēties, saņemt mācību laikā stipendiju vai vietu kopmītnē.

Atgādināsim, ka programma palīdz jauniem cilvēkiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā un nemācās. Latvijā “Jauniešu garantija” programmu realizē Nodarbinātības valsts aģentūra, Valsts izglītības attīstības aģentūra un visas 119 pašvaldības. Caur Nodarbinātības valsts aģentūru jaunie cilvēki var saņemt stažieru programmu priekšlikumus profesijai nepieciešamo prasmju apgūšanai. “Jauniešu garantija” programma ir labs instruments lai mainītu savu dzīvi un pārrautu apburto loku: “Neņem darbā, jo nav pieredzes. Pieredzes nav, jo neņem darbā!” Turklāt cilvēks var saņemt piedāvājumu apgūt vienu no 100 profesijām, ar kurām var iepazīties šeit www.niid.lv vietnē.

Ja jaunais cilvēks nav reģistrējies kā bezdarbnieks, viņš var vērsties Valsts izglītības attīstības aģentūrā, kur viņam piedāvās 2 reizas gadā – vasarā un ziemā – uzsākt mācības kādā no arodizglītības mācību iestādēm un 1-1,5 gada laikā apgūt darba tirgū pieprasītu profesiju. To var darīt arī tie cilvēki, kas vairāk kā pirms gada ieguvuši citu kvalifikāciju vai šobrīd mācās (tikai ne dienas nodaļā).

Programmas ietvaros jaunie cilvēki var pretendēt uz 70-115 eiro lielu stipendiju vai, ja nepieciešams, dzīvot kopmītnēs. Vēl bez tam ir pieejami kvalifikācijas celšanas kursi, konsultācijas profesijas izvēlē un karjeras jautājumos.

Kā zināms ar labu izglītību un stabilu darbu var sevi realizēt dzīvē. Būs tiešām žēl, ja programma nesasniegs tos jauniešus, kam nepieciešama palīdzība jaunas dzīves uzsākšanai un paliks neizmantotas visas piedāvātās iespējas. 

Lūdzu! Ja jūsu paziņu, draugu vai radu lokā ir cilvēki, kam “Jauniešu garantija” programma varētu palīdzēt un būt noderīga, pastāstiet viņiem par to! Iespējams, jums pašiem vajadzēs noskaidrot detaļas un aiz rokas aizvest cilvēku uz atbilstošo aģentūru vai pašvaldības iestādi, tomēr aicinām nebūt vienaldzīgiem vienam pret otru mūsu nākotnes vārdā!

Comments
Share
Office

Leave a reply