“Saskaņas” kadru bads. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

“Saskaņas” kadru bads. Andreja Mamikina nedēļas komentārs

Nils Ušakovs nav partijas “Saskaņa” premjerministra amata kandidāts. Viņa un citu partijas biedru vietā izvrzītas tā saucamās “jaunās sejas” – virkne partijas “Vienotība” lietošanā pabijušu personāžu. Kāpēc “Saskaņa” neizvirzīja savu līderi? Kāpēc starp partijas biedriem neatradās to, kas varētu ieņemt vietas saraksta augšgalā? Kāpēc iestājies tāds kadru bada stāvoklis, ka jāliek līderpozīcijās Kārļa Šadurska partijas biedri?

Par absurda teātra kulmināciju kļuva partijas “Saskaņa” vadības izvirzītā izglītības ministre Evija Papule – bijusī IZM ierēdne, mazākumtautību skolu reformas autore un izpildītāja 2004. gadā. Teju 20 gadu laikā Papule centīgi reformēja krievu skolas. Viņa to darīja ar entuziasmu, un, protams, ir pelnījusi ministra amatu tās partijas rindās, par kuru ir balsojuši Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji.

2001. gadā ierēdne Papule uzsvēra: “Tiem, kuri grib mācīties savā dzimtajā skolā, ir tikai viena iespēja –privātskola.” Jāatzīst, ka Papules kundze ir bijusi ļoti secīga savā rīcībā.

Tagad izbijušie labējo partiju ministri un enerģiskā mazākumtautību skolu likvidatore ir partijas “Saskaņa” “jaunā seja”. Tagad “svaigās sejas” par sponsoru naudu jums rādīsies visos televizoru ekrānos un spīdīgajos gludekļu sānos mēģinot pārliecināt balsot par sevi. Nezin kāpēc viņi ir pārliecināti, ka pietiek iedāvināt stikla krelles un ugunsūdeni, lai krievvalodīgais vēlētājs būtu gatavs balsot par politikas un ierēdniecības atliekām glītā iesaiņojumā, aizmirstot par nodarīto. Gadu gaitā šiem ļaudīm kaut kas ir traucējis realizēt savus ģeniālos plānus līdz galam un uzbūvēt Latvijā plaukstošo “pilsētu-dārzu”. Tagad viņiem vajag atkal iespēju atkārtot.

Daudzi man jautā, – kāpēc “Saskaņas” līderi ir izvērsuši nomelnošanas kampaņu pret mani? Atbildu: es biju pret to, lai padarītu partiju par “Trojas zirgu”. Nezinu kā jūs, bet personīgi es nebalsošu par šo panoptikumu.

Comments
Share
Office